Haber Detayı
31 Mayıs 2018 - Perşembe 23:31
 
Karayolları gece mesaisinde yakalandı.
Geçtiğimiz günlerde AK Parti ile Ali Orkun Ercengiz arasında gerilime sebep olan Fevzi Çakmak Mahallesindeki menfez için Karayolları ekipleri gece çalışırken objektiflere yakalandı.
Gündem Haberi
Karayolları gece mesaisinde yakalandı.

Geçtiğimiz günlerde AK Parti ile Ali Orkun Ercengiz arasında gerilime sebep olan Fevzi Çakmak Mahallesindeki menfez için Karayolları ekipleri sanki kaçak kazı yapar gibi menfezi kazarken yakalandı.

 

Fevzi Çakmak Mahallesinde geçtiğimiz gün yağan yağmurlar ile beraber Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'in sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşım AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi ve Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz arasında polemiğe sebep olmuştu.

 

AK Parti Burdur İl Başkanı Bolkan Mengi DSİ 182.Bölge teknik adamlarının imzaları bulunan bir tutanağı sosyal medya hesabından paylaşarak Ali Orkun Ercengiz'e ithafen "Alt yapı çalışmalarını yaptık diyorsun ama sorumluluk bölgende yollar sudan geçilmiyor.Menfezleri neden yapmadın" diyerek göndermede bulunmuştu.

 

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ise hiç vakit kaybetmeden Meclis tutanakları , DSİ ve Karayolları ile yapılan yazışmaların evraklarını yayınlayarak sorumluluğun kendilerinde olmadığını ispatlamış ve konu kapanmıştı.

 

Bugün gece 21:45 sıralarında Karayollarına bağlı ekipler Fevzi Çakmak Mahallesi Burdur Belediyesine ait Türkiye Petrolleri yanında bulunan ve sorumluluk sahalarında olan menfezi açmak için Karayolları Bölge Şefliğinin talimatı ile sanki kaçak bir kazı yaparmışçasına çalışmaya başladılar.

 

Çalışmaların başladığı anda kazılan alandan geçen 15 Bin Voltluk yer altı Yüksek Gerilim hattına Excavatör'in dişlerinin değmesi sonucu kısa devre meydana geldi ve Fevzi Çakmak Mahallesi , Vali Konağı civarında enerji kesintisne neden oldu.Vatandaşın Burdur Belediyesi ekiplerine ve Elektrik arıza ekiplerine haber vermesi üzerine olay yerine gelen yetkililer Karayolları ekiplerinin çalışmalarını durdurarak deyim yerindeyse bir facianın önüne geçtiler.

 

Karayolları ekiplerinin neden gece gece çalışma yaptığını sorgulamaya çalışan vatandaşlar ise Karayolları ekiplerinden kimseden bir cevap alamadı.

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Karayolları, gece, mesaisinde, yakalandı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı