Haber Detayı
05 Eylül 2019 - Perşembe 19:56
 
İstifaların sebebi belli oldu.
31 Mart Yerel Seçimlerinde CHP - İYİ Parti İttifakından Belediye Meclis Üyesi olarak seçilen İYİ Partili Mesut Özcan ve Namık Kemal Özkan CHP'den istifa etti.
Siyaset Haberi
İstifaların sebebi belli oldu.

31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde CHP - İYİ Parti İttifakından Belediye Meclis Üyesi olarak seçilen İYİ Partili Mesut Özcan ve Namık Kemal Özkan CHP'den istifa etti.

 

İYİ Parti Genel Merkezinin tüm Türkiye İl Başkanlıklarına gönderdiği genelge sonucu Belediye Meclislerinde İYİ Parti gruplarını oluşturmak için gönderdiği genelge gereği CHP'den istifa ettikleri biliniyor.

Mesut Özcan ve Namık Kemal Özkan'ın bazı yayın organlarında yer alan CHP'li Meclis üyesi Atam Gülcü ve CHP İl Başkanı İzzet Akbulut'un gündemde olan konularla ilgili istifa ettikleri ise gerçeği yansıtmıyor.

 

Konuyla ilgili olarak muhabir arkadaşlarımızın telefonla görüştüğü CHP İl Başkanı Akbulut "İstifaların İYİ Parti Genel Merkezinin Belediye Meclisi çıkardığı tüm Türkiye'de İl Başkanlıklarına gönderdiği bir genelgeye dayandığını biliyoruz.Fakat bu demek değildir ki Millet İttifakının bileşenleri bir birleri ile ayrı düşmüştür.Millet ittifakı yine Türkiye'nin bağımsız , demokratik bir ülke yolunda ilerlemesi için elinden geleni yapacaktır.İYİ Partili Belediye Meclis üyelerimizin de olaya bu yönde bakacaklarını ve Burdur'un gelişmesi ve güçlenmesi için alınacak her karar için ellerini taşın altına koyacaklarını biliyoruz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: İstifaların, sebebi, belli, oldu.,
Yorumlar
Haber Yazılımı