Haber Detayı
04 Mart 2018 - Pazar 23:28
 
İşte Türk'ün kudreti...
Burdur Belediyesi tarafından organize edilen ve Atatürk'in Burdur'a gelişinin 88.yılı münasebetiyle düzenlenen SOLO TÜRK gösterisi Burdurluları kendine hayran bıraktı.
Diğer Haberi
İşte Türk'ün kudreti...

TÜRK Hava Kuvvetlerinin akrobasi ekibi Solotürk Mustafa Kemal Atatürk’ün Burdur’a gelişinin 89’uncu yıldönümü nedeniyle Burdur Gölü üzerinde gösteri uçuşu yaptı.


Etkinliği Burdur Valisi Şerif Yılmaz, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, İl Jandarma Komutanı Albay Orhan Kılıç, İl Emniyet Müdürü Arif Çankal ile Burdur ve çevre illerden gelen vatandaşlar ilgi ile izledi. 


Solotürk Ekibi Basın ve Halkla İlişkiler Subayı Emrah Bayrı’nın sunumunun ardından Hava Pilot Yüzbaşı Serdar Doğan F-16 ile gösterisini sundu.


Burdur Valisi Şerif Yılmaz “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Burdur’umuza teşriflerinin münasebetiyle tertip ettiğimiz Solotürk gösterisini Türk Silahlı Kuvvetlerimizin başarılı operasyonlarına imza atan Türk Hava Kuvvetlerimizin gerçekten bizleri onurlandırılan gururlandırılan aslında yaptıkları icraatların bir gösterisi olan operasyonlardaki başarıyı görmüş olduk. Bunu en son Afrin’de görmüştük. Burada gösteriyi yapan arkadaşlarımız Afrindeki başarılı operasyona imza atan arkadaşlarımız. Heosini canı gönülden tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum. Allah ordumuza güç kuvvet versin. Terör belasıyla uğraşan gerek yurt içi, gerke yurtışı tüm güvenlik kuvvetlerimize başarılar diliyorum. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize acil şifa diliyorum.” dedi.

 

 


Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’de “Türk Silahlı Kuvvetlerinin seçkin pilotlarının Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Burdur’u şereflendirdiği gün anısına bizler için yaptığı çok özel hareketleri büyük bir coşkuyla izledik. Türkiye Cumhuriyetinin ne kadar büyük bir devlet olduğunun, Türkiye Cumhuriyeti devletinin ne kadar güçlü bireylerden oluştuğunun havadaki göstergesi budur bizim için” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: İşte, Türk'ün, kudreti...,
Yorumlar
Haber Yazılımı