Haber Detayı
05 Ocak 2018 - Cuma 13:36
 
İşte örnek alınması gereken karar.
Tefenni Belediyesi öyle bir tavsiye kararı aldı ki...
İlçeler Haberi
İşte örnek alınması gereken karar.

Özellikle Burdur'da düğün yapacakların korkulu rüyası olan düğün davetiyesi yerine geçen  ve oku adı verilen davetiye alışkanlığı bundan böyle Burdur / Tefenni ilçesinde tarihe karışacağa benziyor.

 

Burdur / Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz'ün tavsiyesi ile Tefenni Belediye Meclisi öyle bir tavsiye kararı aldı ki tüm Burdur'a örnek olması gerekn bir davranış.

 

Tefenni Belediyesi Meclis Üyeleri aldıkları tavsiye kararı ile artık düğün yapacak olanların oku adı verilen düğün davetilerinin dağıtılmamasını istediler.

 

Özelikle Belediye Meclis üyelerinin kendilerine kart davetiyesi verilmesini istedikleri karar'da tüm meclis üyelerinin imzası bulunuyor.

 

Belediye Meclisinin açıklaması şöyle ; 

 

TEFENNİ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ’NİN ALMIŞ OLDUĞU DÜĞÜNLERDE OKU DAĞITILMAMASI İLE İLGİLİ TAVSİYE KARARIDIR.

Tefenni Belediye Meclis’ini oluşturan Milliyetçi Hareket Partisi, Adalet ve Kalkınma Partisi ve Cumhuriyet Halk Partisi üyeleri olarak bizler İlçemizde yıllardır büyük bir sorun olarak gördüğümüz Düğünlerde Oku dağıtılması olayının kaldırılarak, Oku yerine Kart davetiyesi, Belediye Ses Yayın Cihazları (Hoparlör) ve Belediyemiz Sosyal Site ile Belediyemiz Web adresinden Düğün Davetlerinin yapılması, Biz Meclis Üyelerine Oku verilmemesi, Düğün Davetlerinin Kart ile yada diğer iletişim yolları ile bize yapılması hususunda tavsiye kararı aldık.


Bu tavsiye kararını almakta ki amacımız; İlçemiz Ekonomik şartları durumu, Düğün yapacak ailelerin ağır bir maddi külfetten kurtulmaları, Oku’dan kaynaklanacak maddi giderin Evlenecek çiftlere katkı ve geçim kaynakları olarak verilmesidir.


Tavsiye Kararı niteliğindeki bu kararımızın hemşerilerimize bir nebze destek olmak, sıkıntılarına yardımcı olmak ve evlenecek çiftlere katkıda bulunmak amacı ile alınmıştır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: İşte, örnek, alınması, gereken, karar.,
Yorumlar
Haber Yazılımı