Haber Detayı
16 Ekim 2017 - Pazartesi 15:10
 
İsa Kayacan'ı rahmetle anıyoruz.
Burdur Gazeteciler Cemiyeti olarak İsa Kayacan'ı vefatının üçüncü yıl dönümünde minnetle anıyoruz.
Diğer Haberi
İsa Kayacan'ı rahmetle anıyoruz.

Anadolu basınının yılmaz savunucularından, duayen ismi, Burdur sevdalısı Gazeteci -Yazar İsa Kayacan’ın vefatının üçüncü yıl dönümü dolayısıyla bir açıklama yapan Burdur Gazeteciler Cemiyeti  (BGC) yönetim kurulu başkanı Kürşat Tuncel, Kayacan’ın Türk basını ve Burdur için büyük bir değer olduğunu hatırlattı.

Burdur Gazeteciler Cemiyeti’nden (BGC) yapılan açıklama şöyle:

“1943 yılında Tefenni’nin Ece ilçesinde doğan, vefat ettiği 16 Ekim 2014 tarihine kadar yazının, sanatın içinde kalan, hep bir şeyler üretmeye çalışan İsa Kayacan, Burdur sevgisiyle de öne çıkan bir kişilikti...

‘Anadolu basınının İsa Ağabey’inin’ köşe yazıları başta Burdur basını olmak üzere Anadolu’nun dört bir köşesinde hemen hemen bütün yerel gazetelerde yayımlanıyordu... Kayacan’ın Anadolu gazeteleri dahil 3 bin 150'nin üzerinde gazete ve dergide 35 bin 470 dolayında makalesi yayımlandı.

Gazetelerdeki yazılarının yanısıra yazdığı kitaplar ile kültür hayatımıza büyük katkılar koyan Kayacan,  şiirleri, hikayeleri, denemeleri ile Edebiyat dünyasında da saygın bir isimdi...  Şiir, hikaye, deneme, roman, radyo oyunu, film senaryosu, röportaj, masal, folklor, inceleme, kooperatifçilik ve antoloji konularında olmak üzere 5'i kamu kuruluşlarının yayınları arasında çıkan 116 ayrı kitapla, aylık Ece adlı sanat dergisini 28 sayı yayımladı. TRT'de Program-Belgesel ve Genel Müdür Danışmanlığı yaptı, 11 Bakanın basın danışmanlığını yürüttü.

Burdur Gazeteciler Cemiyeti’nin de üyesi olan, yaşamı boyunca Burdur basınının yanında olan, yerel basının gelişmesi, Anadolu basınının ayakta kalması için uğraş veren İsa Kayacan’ı rahmetle, minnetle anıyoruz.”

Burdur Gazeteciler Cemiyeti (BGC) Başkanı Tuncel açıklamasının son bölümünde Cemiyet yönetiminin İsa Kayacan adına önümüzdeki süreçte geniş çaplı bir organizasyon planladığını belirterek, İsa Kayacan’ın Anadolu basınına, Burdur’da yerel basına yaptığı katkıların daima hatırlanacağını sözlerine ekledi. 

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: İsa, Kayacan'ı, rahmetle, anıyoruz.,
Yorumlar
Haber Yazılımı