Haber Detayı
09 Aralık 2017 - Cumartesi 13:42
 
İlk vuruş Yılmaz'dan.
Gazi Atatürk Stadyumunda zemin yenilmeme çalışmaları bitti.İlk vuruşu Burdur Valisi Yılmaz yaptı.
Diğer Haberi
İlk vuruş Yılmaz'dan.

Gazi Atatürk Stadyumunda zemin yenilmeme çalışmaları bitti.İlk vuruşu Burdur Valisi Yılmaz yaptı.

 

Bakım ve bakım masraflarının ağır olması ve Gazi Atatürk Stadındaki zeminin kullanım ömürünü neredeyse doldurmuş olması sebebiyle başlatılan zemin yenileme çalışmaları Uluslararası FİFA standartlarında Quality Star 2 belgeli sentetik yüzeyli çim saha ile yenilenen Burdur Gazi Atatürk Stadyumu zemini 7/24 futbol müsabakaların ve antrenmanların yapılabileceği bir saha haline getirildi.

 

Zemin yenileme çalışmalarının ardından resmi müsabakaların oynanabilmesi adına FİFA tarafından yapılan testten geçen Gazi Atatürk Stadında  Vali Şerif Yılmaz’ın başlama vuruşunu yaptığı ilk maç Bucak Gençlik Spor ile Burdur Göl Spor arasında oynandı.

 

Vali Yılmaz’a programda Milletvekili Bayram Özçelik, Milletvekili Reşat Petek, Vali Yardımcısı Ali Nazım Balcıoğlu, İl Emniyet Müdürü Arif Çankal, İl Genel Meclisi Başkanı Muzaffer Bağcı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Faruk Şiran ve Burdur Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Nuri Yıldırım eşlik etti.

 

Maçı izleyen Vali Yılmaz maçın sonunda basın mensuplarına yaptığı açıklamada ; "

Yenilenen Gazi Atatürk Stadyumunda 2017-2018 sezonunun ilk U16 maçını gerçekleştiriyoruz. Stadyumun zemini daha önce bilindiği gibi çim sahaydı. Bakımı ve işletmesi zordu. Başka stadımız olmadığı için maçların daha farklı yerlerde yapılma zorunluluğu söz konusuydu. Bunun önüne geçilmesi için sahanın zemini sentetik çim yapıldı. Zeminin yayında, çevre düzenlemeleri, skorboard ve yedek kulübeleri ile birlikte stadyumumuz artık günün 24 saati her gün maçların ve antrenmanların yapılabileceği bir stadyum olarak  gençlerimizin hizmetine kazandırmış olduk. Bundan sonra gençlerimizin inşallah bu statda yapacakları çalışmalarla, inşallah Milli Takıma yükselmeye varıncaya kadar bütün çalışmalarını burada yapabilecekleri bir mekanı onlara sağlamış olduk.
 
Yüzme havuzu inşaatımızda hemen stadyumun yanında devam ediyor. Devam eden çalışmaları vatandaşlarımız çok fazla hmiyor olabilir, dışarıdan fazla gözükmüyor ancak havuzun, iç ve mekanik kısmında çalışmalar hızla devam ediyor. Kısa süre içerisinde tamamlandıktan sonra artık orada gençlerimiz çocuklarımız, büyüklerimiz olimpiyat standartlarında olan bir yüzme havuzuna kavuşmuş olacaklar. Bu yüzme havuzunun şehir içerisinde olmasının ayrı bir avantajı var. Burada çocuklarımızın gece gündüz rahatlıkla gelip gidebileceği ulaşabileceği düşünerek yapıldı. Onun için çok uzun süreli rahatlıkla kullanılabilecek bir mekan haline gelecek. Ben spor tesislerimizin ilimize hayırlı olmasını diliyorum.
 
Bunun yanında da üniversitemize de spor kompleksi yapılıyor. Sadece bir tesis değil. Spor kompleksiyle beraber Türkiye çapında örnek olacak olan bu tesis Sayın Cumhurbaşkanımızın ilimizi ziyaretlerinde ve verdiği talimatla ayrılan ödenekle gerçekleştiriliyor. Burdur’a verdiği önemden dolayı bu tesis yapılıyor. İnşallah o projede kısa süre içerisinde tamamladıktan sonra Burdur bir spor şehri haline gelecek” dedi.

 

 

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: İlk, vuruş, Yılmaz'dan.,
Yorumlar
Haber Yazılımı