Haber Detayı
25 Eylül 2018 - Salı 16:21
 
İlbank kredisinde ters köşe.
AK Parti Burdur Milletvekili Yasin Uğur "İlbank ile görüşsen kredinin hazır olduğunu anlarsın" dedi.Başkan Ercengiz Yasin Uğur'u İlbank'a davet etti.
Siyaset Haberi
İlbank kredisinde ters köşe.

AK Parti Milletvekili Yasin Uğur bugün Burdur Gölünde bir açıklama yaptı.Yaptığı açıklamaya sosyal medya üzerinde cevap verdi derken ortalık birbirine girdi.

 

AK Parti Milletvekili Yasin Uğur Başkan Ercengiz'e sosyal medya hesabı twitter üzerinden cevap vermek isteyince olanlar oldu.

 

İlbank'tan beklenen 11 buçuk milyon Euro'luk kredinin onaylandığını iddia eden AK Parti Milletvekili Yasin Uğur "Eğer sayın başkan İlbank bölge müdürlüğü ile görüşürse kredinin hazır olduğunu öğrenecektir" ifadelerini kullanınca Burdur Belediye Başkanı soluğu Antalya İlbank Bölge Müdürlüğünde aldı.

 

Aynı zamanda sosyal medya üzerinden de AK Parti Milletvekili Yasin Uğur'a cevap veren Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ise Yasin Uğur'un paylaşımlarıın altına "Ben İlbank’a geçiyorum ve seni bekliyorum nerede eksimğimiz varsa bize bi öğretirsen memnun olurum,İstersen şimdi gel vekilim Antalya’ya ulaştım.Kiminle görüşeceğim beş dk sonra İlbank’ta olacağım göşüştüğünüz yetkilinin ismini alabilirsem doğrudan onu bulurum" dedi.

 

Daha sonra İlbank Bölge Müdürlüğü önünde bir kare fotoğraf çektiren Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz İlbank yetkilileri ile görüştükten sonra olayın AK Parti Milletvekili Yasin Uğur'un beyan ettiği gibi olmadığı anlaşılmasının ardından "Acilen İlbank'a geldim ve senin bildiğin gibi değilmiş sayın Vekilim Yasin Uğur.Bu iş iki buçuk yıllık bir çalışmahemen kredi hazır git oradan al değil.Biz yeter ki memleketin yararına iş olsun uçar geliriz.Çalışma müşterek yürütülüyor.Ayrıntılı açıklamayı yapacağım" şeklinde bir paylaşımda bulundu.

 

Konuyla ilgili olarak AK Parti cephesinde henüz bir açıklama gelmiş değil.

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: İlbank, kredisinde, ters, köşe.,
Yorumlar
Haber Yazılımı