Haber Detayı
30 Nisan 2019 - Salı 20:00
 
İktidarın İŞ-KUR hamlesi ters tepti.
31 Mart yerel seçimler sonrası Burdur Belediyeler Birliği seçimleri de bugün yapıldı.İktidarın Burdur Belediyesine uyguladığı İŞ-KUR ambargosu ters tepti.
Siyaset Haberi
İktidarın İŞ-KUR hamlesi ters tepti.

31 Mart yerel seçimleri sonrasında Burdur Belediyeler Birliği seçimleri de bugün yapıldı.

 

Burdur Belediyesi BİM-TAŞ şirketine ait Susamlık Tepesinde yapılan seçimlerde Burdur Belediyeler Birliği Başkanlığı koltuğuna Ali Orkun Ercengiz seçildi.

 

31 Mart yerel seçimleri öncesinde AK Parti Milletvekili Bayram Özçelik'in Burdur Belediyesi Geri Dönüşüm tesisinin Burdur Belediyeler Birliği tarafından yapıldığını ısrarla gündeme taşımasının ardından Belediyeler Birliği seçimlerinin de çetin geçeceğinin göstergelerinden bir tanesi olmuştu.

 

Seçimlerin hemen ardından Belediyeler Birliği için kulislere başlayan AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik birlik koltuğuna AK Partili bir belediye başkanını oturmak için çok çaba sarf etti.Fakat bugün yapılan seçimlerde 22 üyesi bulunan AK Parti kanadından Aday gösterilen Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal 26 oy aldı.18 üyesi bulunan CHP grubu ise aday olarak gösterdiği Burdur Belediye Başkanı ALi Orkun Ercengiz ile 29 oy alarak Burdur Belediyeler Birliği Başkanlığı koltuğuna oturdu.

 

Özellikle seçimlerden hemen sonra İŞ-KUR aracılığı ile Belediyelere geçici işçi alımları konusunda AK Partili Belediyeler dışındaki belediyelere iktidar tarafından ambargo uygulandığı gündeme gelmişti.Bugün yapılan seçimler gösterdiki ambargoya karşı CHP , İYİ Parti ve MHP ortak şekilde tepki göstererek Belediyeler Birliği koltuğuna CHP'li Belediye Başkanı olarak Ali Orkun Ercengiz'i seçti.

 

İşte bugün yapılan seçimlerden çıkan sonuçlar ; 

29 oy (CHP) Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz 
26 oy (Ak Parti) Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal

1.Başkan Vekili
(CHP) Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel Seçildi

2.Başkan Vekili
 (MHP) Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz Seçildi

5 Encümen 
-Recep Aydın (Çeltikçi MHP)
-İlkay Güngör (Kızılkaya MHP)
-Ayhan Yurdasiper (Söğüt MHP)
-Süleyman Kayacan (Çavdır MHP)
-Ümit Alagöz (Tefenni MHP)

Burdur Belediyeler Birliği Meclis dağılımı
22 üye AK Parti
18 üye CHP
13 üye MHP
2  üye İYİ Part

 

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: İktidarın, İŞ-KUR, hamlesi, ters, tepti.,
Yorumlar
Haber Yazılımı