Haber Detayı
18 Kasım 2017 - Cumartesi 18:51
 
İhale tarihinden önce bitecek.
Engelsiz yaşam merkezi inşaatına ara vermeden devam ediliyor.Bina ihale tarihinden önce teslim edilecek.
Diğer Haberi
İhale tarihinden önce bitecek.

 

Vali Şerif Yılmaz, merkeze bağlı Askeriye Köyünde bir dizi inceleme ve ziyaretlerde bulundu. Cuma Namazını Askeriye köyünde kılan Vali Yılmaz, namazın ardından vatandaşların hatırını sordu.  Köy Kahvesinde Askeriye’li vatandaşlarla bir süre sohbet eden Vali Yılmaz, Muhtar Hasan Gedik ve köylülerin taleplerini dinledi.


Vali Yılmaz, Askeriye Köyü programının devamında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yapımı devam eden yaklaşık 6 milyon TL maliyetli, Engelsiz Yaşam Merkezi inşaatını inceledi.  Vali Yılmaz, kaba inşaatının yüzde 70’i tamamlanan Engelsiz Yaşam Merkezinin idari binasıyla birlikte 54 engelli vatandaşa hizmet vereceğini kaydetti.  İnceleme gezisinde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Hasan Güven’den merkezle ilgili bilgiler alan Vali Yılmaz, devam eden inşaat çalışmaları ile ilgili de Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mustafa Saraç ve yüklenici firma yetkililerinden bilgiler aldı. Vali Yılmaz'ın incelemeleri sırasında Aile ve Sosyal Politikaları Bakanlığı Daire Başkanı Coşkun Gürboğa da yer aldı.

 

Englesiz yaşam merkezi ile ilgili açıklama yapan Burdur Valisi Şerif Yılmaz "“Hep söylüyorum, Sosyal Hukuk Devleti olmanın gereği gerek Anayasa'da gerek yasalarda yapılan son zamanlardaki değişiklikler ile birlikte artık engelli bireylerimizin vatandaş oldukları ortaya çıktı. Şu an da sosyal hukuk devletinin gerekleri bir bir yerine getiriliyor. Bu hizmetleri yerine getirmek bizlere nasip oluyor, bu yatırımlardan duyduğum memnuniyeti de ifade etmek istiyorum” dedi. 

 

 

“NİSAN AYINDA TESLİM EDİLECEK”


Engelsiz Yaşam Merkezinin, yüklenici firma tarafından Nisan ayında teslim edileceğini açıklayan Vali Yılmaz, “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızın ilimizde yapmış olduğu Engelsiz Yaşam Merkezi İnşaatını beraber inceledik. Özellikle dezavantajlı grupların sosyal hukuk devleti olmanın gereği, devletin sorumlulukları ve yapması gereken hususları en güzel bir şekilde, en iyi bir ortamda, en sağlıklı bir ortamda sunabileceği bir hizmet binasının inşaatına başladık ve inşallah bitiriyoruz. Nisan ayı içerisinde bitirerek inşallah engelli çocuklarımızı rahat bir şekilde eğitimlerini alabilecekleri yaşam merkezine, bir alana kavuşturmuş olacağız” dedi.


“UNUTULAN SOSYAL HUKUK DEVLETİNİN GEREKLERİ BİR BİR YERİNE GETİRİLİYOR”

Sosyal hukuk devleti gereği engelli bireylerin yapılan çalışmalar ile vatandaş gibi hizmet gördüğünü vurgulayan Vali Yılmaz, “Hep söylüyorum, Sosyal Hukuk Devleti olmanın gereği gerek Anayasa'da gerek yasalarda yapılan son zamanlardaki değişiklikler ile birlikte artık engelli bireylerimizin vatandaş oldukları ortaya çıktı. Vatandaş gibi hizmet almaya başladılar. Burada ifade ediyorum Anayasa'mızın değişmez maddelerinden Demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti tanımı vardır. Yıllarca iki kelimeye takıldık kaldık. Anayasanın diğer değişmeyen maddelerini unutmuştuk. Şu an da Sosyal hukuk devletinin gerekleri bir bir yerine getiriliyor. Bu hizmetleri yerine getirmek bizlere nasip oluyor, bu yatırımlardan duyduğum memnuniyeti de ifade etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.


 ENGELLİLER İÇİN YAPILACAK YATIRIMLAR


Burdur Valisi Şerif Yılmaz, konuşmasının devamında  engelli bireyler için planlanan projeler hakkında bilgi verdi. Burdur merkez Kültür Merkezi çevresinde bulunan Trafik Eğitim Merkezinin yeniden düzenlenerek, engelli bireylerin günlük olarak vakit geçirebileceği bir sosyal alan düzenleneceğini açıklayan Vali Yılmaz, “ Ben Başta Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız olmak üzere tüm çalışan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Engelli ailelerimizin de işlerini kolaylaştıracak olan benzer yatırımların devam etmesini diliyorum. Yine İl Merkezinde Belediye tarafından başlanıp ancak tamamlanamayan ve İl Özel idaresine devir edilen Kültür Merkezi ile ilgilide önümüzdeki yıl yeni kaynakla oranın tamamlanması için bir süreç başlatacağız. Onun yanında bulunan daha önce Trafik Eğitim Merkezi diye isimlendirilen bir alan var. O alanı da yine engelli vatandaşlarımızın günü birlik kullanabilecekleri alan şekline dönüştürülmesi için arkadaşlarımız çalışmaları gerçekleştiriyorlar. Üniversitemiz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz, Sosyal Yardımlaşma Vakfımız ile birlikte o alanın engelli vatandaşlarımızın günlük kullanabilecekleri, vakit geçirebilecekleri, sosyal ortamı oluşturarak onların hizmetine vermeyi düşünüyoruz. Bizim amacımız şu. Engelli vatandaşlarımızın da diğer vatandaşlarımız gibi başkasının desteğine ve yardımına ihtiyaç kalmadan kendi ihtiyaçlarını giderebileceği ortamları sağlayıp bu ortamın içerisinde günlük yaşamlarını devam ettirebilmeleri. Hem kendileri, hem de aileleri için beklide en zor zamanlarda Devletin yanlarında olduklarını hmeleri için görmeleri için bütün alt yapıyı oluşturma gayreti içerisindeyiz. Önce insan diyoruz. Hizmet anlayışının gereği de budur. Gereğini yapmak içinde elimizden gelen gayreti gösterdiğimizi buradan ifade etmek istiyorum” açıklamasında bulundu.
 

 

 

 

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: İhale, tarihinden, önce, bitecek.,
Yorumlar
Haber Yazılımı