Haber Detayı
11 Ocak 2018 - Perşembe 18:21
 
Her şey daha güvenli bir Burdur için.
Jandarma ekipleri daha huzurlu ve güvenilir bir Burdur için operasyonlarına devam ediyor.
Asayiş Haberi
Her şey daha güvenli bir Burdur için.

Jandarma ekipleri daha huzurlu ve güvenli bir Burdur için Burdur Valisi Şerif Yılmaz'ın talimatıyla operasyon ve uygulamalarına devam ediyor.

 

Burdur Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan çalışmalar ve gelen ishihbarat çalışmaları sonucunda Burdur / Çavdır ilçesinde kaçak içki satmaya çalışan bir kişi ile Bucak ilçesinde kaçak kazı yapan 2 kişi suç üstü yakalandı.

 

Burdur Jandarma Komutanlığı ekipleri  O.S isimli şahsın Denizli'den getirecekleri kaçak içkileri Çavdır ve Gölhisar ilçelerinde satacağı yönündeki bilgiler doğrultusunda Denizli — Antalya karayolu Çavdır ilçesi Küçükalan köyünde icra edilen yol emniyet ve kontrol devriyesi esnasında durduruldu.

 

O.S'nin kullandığı araçta arama yapan Jandarma ekipleri araç içine stoklanmış  (30) Adet 5 Lt'lik ve (3) Adet 1 Lt'lik pet şişe ile (90) Adet 1.5 Lt' lik cam şişe içerisinde toplam (288) litre kaçak içki ele geçirdi.

 

Burdur / Bucak Kızılseki Köyü Gürsazak Mevkiinde izinsiz kazı yapıldığı ihbarı alan İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler tarafından, duyum alınan ormanlık alanda icra edilen operasyonda; İ.D. ve M.G. isimli şahıslar (1) adet kürek, (1) adet çapa ve (1) adet fırça ile birlikte izinsiz kazı yaptıkları esnada suçüstü yakalandı.

 

İ.D ve M.G isimli şahıslara Kültür ve Tabiat Varlıklarına Koruma Kanununa muhalefet suçundan işlem yapılarak adli mercilere teslim edildi.

 

 

Kaynak: Editör: Murat Korkmaz
Etiketler: Her, şey, daha, güvenli, bir, Burdur, için.,
Yorumlar
Haber Yazılımı