Haber Detayı
22 Haziran 2018 - Cuma 13:37
 
Hedef 135 bin oy,3 vekil.
AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, 24 Haziran günü 135 bin oy almaları halinde 3 Milletvekilini TBMM’ye göndereceklerini söyledi.
Siyaset Haberi
Hedef 135 bin oy,3 vekil.

AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, Çağdaş Burdur Gazetesi ve Burdur Radyosu işbirliği ile düzenlenen ‘Gündem ve 7 Cevap’ konulu programın konuğu oldu. Burdur Radyosundan canlı verilen programda İl Başkanı Mengi, Burdur Radyosu Genel Yayın Yönetmeni Serkan Şimşek’in sorularını yanıtladı.


AK Parti Burdur İl Başkanlığına atanmasının ardından hemen seçim çalışmalarına başladıklarını ifade eden AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, seçim çalışmalarını süratle devam ettiğini aktardı. İl Başkanı Mengi, “Biz her zaman seçime hazır bir partiyiz, bütün kurullarıyla, teşkilatıyla, mahalle yönetimleriyle, ilçe ve köy yönetimleriyle hazır bir partiyiz ve hiç zorlanmadan hamdolsun, seçim tarihinin açıklandığı günden itibaren çalışmalara başladık. Cumhurbaşkanımız bize talimatlarını verdi ve yola revan olduk” dedi.


AK Partinin sahadaki seçim çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Mengi, “Sahada, biz hemen hemen merkezi de sayarsak, 11 ilçe ve 3 beldemizde yoğun bir şekilde ziyaretlerimizi yaptık, ilçelerimizdeki köylerin bazılarının tamamını, bazı ilçelerimizin köylerinin de yüzde 70’e yakınını ziyaret ettik. Son günlerde de il merkezimizde, Bucak ve Gölhisar gibi büyük ilçelerimize ağırlık veriyoruz” diye konuştu.

 

 

“BAYRAM ÖZÇELİK BİZİM TAKIM KAPTANIMIZ”


AK Parti Burdur İl Teşkilatının kan kaybettiğinin öne sürülerek, Milletvekili Özçelik’in 5’inci kez milletvekili adayı gösterilmesine tepki varmış gibi algı operasyonu düzenlenmeye çalışıldığına dikkat çeken Başkan Mengi, “Cumhurbaşkanımız diğer illere de baktığımızda her zaman bir ilin başına, bir takım kaptanı, bir ağabey koyup, ilin sırtlanmasına vesile oluyor, Bayram Özçelik’te bizim bir ağabeyimiz, takım kaptanımızdır. Cumhurbaşkanımızın kararı ve teşkilatlarımızın istişaresi ile belirlenmiş, gerçekten performansını sizlerde takip ediyorsunuz, teşkilat olarak Bayram Özçelik’ten tecrübeleri ve performansı doğrultusunda çok faydalanıyoruz. Biz onu bir takım kaptanı, bir ağabey olarak görüyoruz. Onun faydasını, seçim gecesi sonuçlarda göreceğiz” dedi.

 


“3-0 İDDİAMIZ DEVAM EDİYOR”


Seçimlerdeki iddialarının arkasında olduğunu belirten Başkan Mengi, “İddialarımız devam ediyor, biz özellikle taşramızda, ben referandum çalışmalarında da belediye meclisi üyesi olarak bulunmuştum, oradaki sorular soran, anlamaya çalışan, yeni sistemle ilgili kafa karışıklıkları vardı. Şimdi ise her şey rayına oturmuş, vatandaşlarımız daha güvenle bakıyor, daha istekli ve arzulu gördüm, çok memnun kaldık. Milletvekili adaylarımız da gerçekten Emine Hanım ve Yasin Beyin genç olması, çalışmalarımızda etken oldu, vatandaşın teveccühünü kazandı. Özellikle üçüncü sıra milletvekili adayımız Emine Hanım, inşallah bizim hedefimiz ilk kadın milletvekili olarak Meclis’e göndermek, en büyük hayalimiz, hedefimiz budur, Burdur’un ilk kadın milletvekili olarak da tarihe geçmiş olacaktır” diye konuştu.

 


AK PARTİ-VATANDAŞ İLİŞKİLERİ


AK Parti’nin seçim çalışmalarında vatandaşların kendilerine yönelttiği soruları da paylaşan Başkan Mengi, “Şeker Fabrikası konusunda tepki çok nadir geldi ama öyle çok tepki görmedik, ikincisi emeklilikle alakalı çok soru geldi, emeklilik yaşı düşer mi,  emeklilikte bir artış olur mu diye sorular soruldu. Biz de bu zamana kadar yapılan tüm iyileştirmelerin AK Parti Hükümetleri döneminde yapıldığını, emekliler üzerindeki sosyal hakların hep AK Parti döneminde artırıldığını ve yeni dönemde de Cumhurbaşkanımızın emekli vatandaşlarımız için büyük bir çalışma başlatacağını, yine iyileştirmenin AK Parti tarafından yapılacağını ilettik. Şeker Fabrikasının da sökülüp yerinden gitmeyeceğini, yine pancar üreticimizin pancarını alıp, işlemeye devam edeceğini ve Burdur Şeker Fabrikasını alan firmadan beklentimizin daha fazla ürün ile fabrikamızın ürün yelpazesinin genişletileceğini daha çok istihdam sağlamasını umut ediyoruz zaten o hedefle alındı bu fabrika, bizim üreticimiz ferah olsun, fabrikamız çalışacak, üretmeye devam edecek ve ürün çeşidini de artıracak inşallah” açıklamasında bulundu.

 


2023 HEDEFLERİ VE BURDUR YATIRIMLARI


AK Parti’nin 2023 hedefleri doğrultusunda Burdur için öncelikli yatırımlarını paylaşan Başkan Mengi, “Cumhurbaşkanımız Antalya mitinginde de en son söylediler, Hızlı Treni inşallah 2023 hedefimizde var, Ankara- Eskişehir-Antalya Hızlı Treni, Burdur ve Isparta arasından geçen İzmir, Aydın-Denizli ve Antalya otobanı inşallah yine 2023 hedeflerimizde ve yine alternatif Ankara yolunu ikinci otoban olarak yağacağız çünkü artık her geçen gün trafik yoğunlaşıyor, duble yollarımız, üç şeritli yollarımız artık yetmemeye başlayacak. Bunların alternatiflerini şimdiden Cumhurbaşkanımız ve hükümetimiz öngördü ve inşallah 2023 hedeflerimizde en önemlisi Burdur’un ticaretini de etkileyecek bu üç yatırımdır. Bir de Yeni devlet Hastanemiz var, inşallah bu hafta ihale tarihi belirlenecek ve yazın benim tahminin Ağustos ayı gibi benim tahminin temelini hep beraber düzenleyeceğimiz bir törenle atacağız" dedi

 


BURDUR’UN EKSİKLİKLERİ


Burdur’un kendi değerlendirmesi ve gözlemledikleri ile eksikliklerini de aktaran Başkan Mengi, “ Birincisi, il merkezinde şu an bizim hükümet olarak en büyük hedefimiz hastane, daha çok insana hizmet eden, daha sağlıklı bir ortamda ve daha sağlam binalarda sağlık hizmetinin verileceği bir hastanedir. En büyük eksikliğimiz olan hastanenin bir an önce tamamlanmasıdır. İkincisi, şehrin imarının yeniden şekillenmesi gerekiyor, şehir ne aşağıya doğru büyüyor, ne yamaca doğru büyüyor, her yerden sıkışıp kalmış bir şehir, biz kendi içimizde büyük kentsel dönüşüm hamleleri ile büyümesi gerektiğine inanıyoruz ama bunun bir ayağı da yerel yönetimler, bu da bizde AK partimizde bir kanadımız eksik, zorlanıyoruz ama adım adım mesela iki mahallemizde yavaşta olsa ilerliyoruz, işi de hem ben hem de vekilimiz yakından takip ediyoruz” dedi.

 


“BELEDİYE BAŞKANLIĞINA ADAY DEĞİLİM AMA CUMHURBAŞKANIMIZA BELEDİYE İÇİN SÖZ VERDİK”


Sunucu Serkan Şimşek’in ‘Yerel Seçimlerde Belediye Başkanlığına Aday Mısınız?” sorusunu cevaplayan Başkan Mengi, “Ben aday değilim ama AK partimiz en büyük aday ve il başkanı olurken hem ben hem de milletvekillerimiz belediyeyi alacağımızın sözünü verdik. Ona göre çalışmalarımızı yapacağımıza söz verdik, bütün gayretimizle, mücadelemizi fikir ve proje üzerine yaparak, bizim şahsiyetlerle bir şeyimiz yok tamamen Burdur nasıl gelişir, nasıl büyür, Burdur üzerine ne yapabiliriz, bunların üzerine kurulmuş bir argümanla Burdur Belediyesini inşallah 24 Haziran’daki zaferin ardından yerle seçimlere yöneleceğiz. Kamuoyunda konuluyor, biliyorsunuz AK Parti istişareyle hareket eder, son dakikaya kadar Cumhurbaşkanımız gözlemler, konuşmalarını, gerekli yerlerde istişarelerini yapar ve bu işi kim sırtlayacaksa ki kim vatandaşın gönlünde yer ettiyse partimiz içinde görevi ona tebliğ eder, bizde görev istenmez, biz de verilir, bize verilen görevi partimizde en iyi şekilde yaparız ve teslim ederiz, ona göre Cumhurbaşkanımız ve ekibi takdir eder ve ona göre yol çizilir, biz hiç görevden kaçmayız” şeklinde konuştu.

 


MİLLETVEKİLİ ADAYLARI


24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve 27’inci Dönem Milletvekilliği Seçimleri kapsamında Milletvekili Adayı olarak gösterilen Bayram Özçelik, Yasin Uğur ve Emine Aktaş’ı tanıtan İl Başkanı Volkan Mengi, “2.sıra milletvekili adayımız Yasin Uğur bey Bucak Belediye Meclis Üyemizdi, belediyede gerçekten önemli konularda görev aldı. Kısa bir dönem Belediye Başkan vekilliği görevini yürüttü, en başta genç, ailecek sevilen bir şahsiyetimiz ve gerçekten onunla ben özel ilişkilerimde vardı, samimiyetim olan sevdiğimiz, sürekli teşkilat içinde birbirimize destek olduğumuz bir kardeşimizdir. Ben çok memnunun Cumhurbaşkanımızın istişareleri sonucu bu tercihinden çünkü biraz da gençlerin önünün açılması lazım, Yasin bey 1978 doğumludur ve büyük bir enerji ile hem Burdur’umuza hem de ülkemize katkı koyacağına inanıyorum çok da başarılı olacak. Birlik ve beraberliğimizi gerçekten Yasin kardeşimle hem teşkilatlarda hem de Burdur’da tesis edeceğimize ben yürekten inanıyorum.  İlk bir hafta Burdur’un genelinde 3’üncü sıra milletvekili adayımız Emine Aktaş Hanım kimdir, nereden geldi diye bir soru işaretleri vardı. Kendisinin evleninceye kadar Burdur’da yaşadığını, Burdur’un evladı olduğunu, Burdur’la bağını hiç koparmadığını, her bayram, tatillerde sık sık Burdur’a geldiğini ve ailesiyle beraber olduğunu anlattıkça insanlar kabullendi ve Yeşilova CHP2nin kalesidir derler ama yok öyle bir şey, Yeşilova CHP ile AK parti arasında bin oy fark var. 5 bin CHP ise, 4 bin AK Parti oy alıyor. Biz Emine Hanım’la o kaleyi inşallah yıkacağız çünkü Yeşilova evladına sahip çıkacak ben bunu gördüm, hem Dereköy sahip çıkacak, hem de Yeşilova’nın genelinde ben hanımlara güveniyorum, Emine hanıma sahip çıkacaklar. Gölhisar’da da bir problem olmadığını, Gölhisar tarafından, Dirmil’de de öyle, Dirmil zaten çok heyecanlı, rekor kırmak istiyor bu sefer, biz Gölhisar ve Dirmil’de inanın büyük bir zafere gideceğimizi düşünüyoruz. Emine Hanım’ın en büyük özelliği 2002’den bu yana teşkilatlarda görev alması ve teşkilatımızın bütün özelliğini ve yapısını iyi biliyor olmasıdır.  Ona göre hareket ediyor, ona göre stratejilerini kurdu ve emin olun, ben bu kadar performans beklemiyordum. Sanki birinci sıra milletvekili adayıymış gibi gecesini, gündüzünü katmış mücadele ediyor ve diğer adaylarımızla çok uyumlu, inanılmaz bir performans sergiliyor. Kendisine çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

“BEKLENTİLERİN PARTİ OLMASINI TEMENNİ EDERİZ”


Aday adaylığı süresinde parti içinde yaşanan muhalif davranışları değerlendiren Başkan Mengi, “2009’dan bu yana AK parti teşkilatında görev alıyorum, gençlik kollarıyla başladım, belediye meclis üyeliği ile devam ettim, ilk yönetiminde görev aldım, grup başkanvekilliği yaptım ve şu anda da Cumhurbaşkanımız ve teşkilatımız takdir ettiler, şu anda il başkanıyım, parti içi kültürü çok iyi biliyorum. Cumhurbaşkanımızın parti içindeki oluşturmak istediği kültürü de çok iyi öğrendik ona göre de hareket ediyoruz. Biz de partimizde en önemli şey, parti ve liderimizdir, Cumhurbaşkanımızdır. Biz de verilen görevi en iyi şekilde yapmak vardır. Bugün bana belediye meclis üyeliği verildi, elimden geldiğince en iyi şekilde yapmaya çalıştım, dediler ki performansın çok iyi seni grup başkanvekili olarak görmek istiyoruz, grup sözcüsü olarak görmek istiyoruz, eyvallah onu aldık, en iyi şekilde yapmaya çalıştık, hatalarımız olabilir, hepimiz insanız kuluz hata yapabiliyoruz ama önemli olan menfaatin yada şahsımın adına, partim ve davam adına bir şeyler koyabilmektir. Hep bunu güttük ve partimizde bunu istiyor bizim parti kültürümüz budur. Bu bir sıradır, bir bayrak yarışlıdır, biz de aşırtı rekabet olmaz, bizde görev beklenir, istenmez ama özelliğine göre de partimiz insanları değerlendirir, o yüzden parti içindeki arkadaşlarımızdan, bütün teşkilatımızdan beklentim budur.  Sabırla partimize nasıl katkı koyma gayretlerini göstermeleri lazımdır.  Beklentilerini çok yüksek değil, partinin beklentilerine katkılarını çok yüksek tutmaları lazım, böyle düşündükleri sürece bir gün herkese çeşitli konularda görev verilir. Ben yeri geldi çıktım sepetin üstüne bayram astım, ben işten kaçmam çünkü Cumhurbaşkanımız söyledi, lider taşın arkasına saklanırsa, millet de dağın arkasına saklanır. Lider çok önemlidir, örnek olması lazım, teşvik etmesi lazım, biz Cumhurbaşkanımız nasıl öğrettiyse ona göre hareket ediyoruz. Ben parti içindeki arkadaşlarıma sabırlı olmalarını,  diyalogları kesmemelerini, bizim de kapımız herkese sonuna kadar açık, biz kimseyi kırmak dökmek istemedik, her parti aday adaylığı sürecinde bu kırgınlıkları yaşıyor ama bunlar bir iki gün sürer sonra davamıza, milletimize, liderimize olan aşkımız artarak devam eder. Aşırı tepkili olanlar zaten partimizde fazla yer bulamaz” şeklinde konuştu.

 


CUMHUR İTTİFAKI


Burdur’daki ittifak yapısı hakkında düşüncelerini paylaşan Başkan Mengi, “gözlemlediğimde tabi ki önce herkes kendi milletvekilini sokabilmek için büyük bir mücadele veriyor, sonuçta bu bir başarı çıtasıdır ama muhalefet edilirken, biz MHP2li kardeşlerimizi bağrımıza basıyoruz, onlara zarar gelece, onlara töhmet altında bırakacak hiçbir hareket teşkilatımızda dahil yapmıyoruz, yapılmayacak da çünkü MHP’li kardeşlerimiz ve MHP Lideri Devlet Bahçeli ülkemize büyük bir katkı koyduğunu düşünüyorum özellikle 15 Temmuz’dan sonra bizler için çok önemlidir ve saygı duyulan bir harekettir” şeklinde konuştu.

 

 

“3 MİLLETVEKİLİ ÇIKARMAMIZ İÇİN 135 BİN OY ALMAMIZ GEREK”


AK Partinin 3 milletvekilini Meclis’e sokması için 135 bin oy alması gerektiğini ifade eden Başkan Mengi, “Benim tahminin 170 bin geçerli oy olacak, tabi 3 milletvekilimiz için 135 bin oy almamız gerekiyor. ittifakla birlikte 135 bin oyu hedefliyoruz.  2 AK Partili Milletvekili, 1 MHP ya da 3 AK Parti milletvekili, artık orada vatandaşın teveccühüne göre belirlenecek.  Özellikle son 10 güne gelirken, insanların güvenlik hassasiyeti konusunda tepkisini görüyorum, muhalefetin bu konuda hassas olmadığını, muhalefetin bu konuda gevşek davrandığını görüyorum ve Cumhurbaşkanımızın mücadelesine son 10 gündür büyük bir destek var. Özellikle Kandil operasyonu ve Mümbiç ‘e girmemize vatandaşımızın ısrarını ve desteğini görüyorum. Bu konu seçimleri etkileyecek ve bu nesnele ben ilk turda biteceğini düşünüyorum ve yüzde 56 civarında Cumhurbaşkanımızın oy alacağını, AK Partinin ise yüzde 50 civarında milletvekilliği oyu bekliyoruz. Ben CHP’lilere de bir ders vereceğini düşünüyorum özellikle güvenlik konusunda bize bira oy kayacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.
 

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Hedef, 135, bin, oy,3, vekil.,
Yorumlar
Haber Yazılımı