Haber Detayı
26 Temmuz 2018 - Perşembe 22:08
 
Hayvan sahipleri dikkat !
Burdur Valisi Hasan Şıldak hayvan hırsızlığı konusunda vatandaşın duyarlılığının üst seviyede olması gerektiğini söyledi.
Gündem Haberi
Hayvan sahipleri dikkat !

Ağlasun  ve Kemer ilçelerini ziyaret ederek köy ve mahalle muhtarları ile bir araya gelen Burdur Valisi Hasan Şıldak, yaklaşan kurban bayramı öncesi hayvan hırsızlıklarına karşı daha dikkatli olunmasını ve hasat döneminde karayoluna çıkacak sürücüleri trafik kurallarına uymalarını gerektiğini söyleyerek uyararak  traktöre takılı römorkların arkasına mutlaka reflektör takılması gerektiğini hatırlattı.

 

İlçe ziyaretleri sırasında önemli uyarılarda bulunan Burdur Valisi Hasan Şıldak; “Kurban Bayramı yaklaşmakta, biz tedbirlerimizi alıyoruz. Bilhassa hayvancılığın yoğun olduğu bölgelerimizde hayvan hırsızlığı olaylarında artış oluyor. Bu konuda duyarlılıkların üst seviye çıkarılması vatandaşların sizler (muhtarlar) tarafından da uyarılması hayvan sahiplerinin dikkatinin çekilmesinde fayda var. Yine tarım, iş makineleri ve traktörler başta olmak üzere bölgemizde çok yoğun bir trafik var. Kemer biraz iç noktada yer alıyor ama, gerek Antalya, gerek Fethiye yolu hattında bulunmamız sebebi  ile bilhassa kavşak noktalarında üzücü trafik kazaları ile karşı karşıya kalıyoruz. Bu konuda devletimizin İç İşleri Bakanlığı’mızın  duyarlılığı çok üst seviyededir. Gerekli tüm tedbirler alındı. Her şey geliyor sürücüye bağlı kalıyor. Yani oradaki bir dikkatsizlik, bir yanlış uygulama, bir emniyet kemerinin takılmaması, traktör römorkunda işçilerin, yolcuların taşınması gibi hadiseler yüzünden dün Gölhisar ilçesinde 17 vatandaşımız yaralandı. Tarla dönüşünde traktörün römorku devrildi.  Teker bir su kanalına isabet etmiş, Allah’tan çok ciddi bir yaralanma değil ama üzülüyoruz”  diye konuştu. 

Kaynak: Editör: Halil İbrahim Kara
Etiketler: Hayvan, sahipleri, dikkat, !,
Yorumlar
Haber Yazılımı