Haber Detayı
07 Ocak 2021 - Perşembe 23:28
 
Halk yararı gördüğümüz kararlarda parti gözetmeksizin destek veririz.
CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut Burdur İl Özel İdaresine ait binanın yeni düzenlenecek olan meydan projesine eklenebilmesi için Belediyeye devrinin yapılmasını istedi.
Siyaset Haberi
Halk yararı gördüğümüz kararlarda parti gözetmeksizin destek veririz.

CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut Burdur İl Özel İdaresine ait binanın yeni düzenlenecek olan meydan projesine eklenebilmesi için Belediyeye devrinin yapılmasını istedi.

 

Başkan Akbulut yazılı bir basın açıklaması ile İl Özel İdaresinin Ağlasun Belediyesine bedelsiz devrettiği binayı ve Burdur Belediyesinin Polis Lojmanları alanında bulunan arsanın bedelsiz devrinin yapıldığı örnekleri göstererek Burdur Valisi Ali Arslantaş ve AKP yetkililerine seslendi.

 

Akbulut açıklamasında "Her iki kararda da görüldüğü üzere partili meclis üyelerimiz HALK YARARI gördükleri kararlara siyasi parti gözetmeksizin kabul oyu kullanmışlardır. Aynı hassasiyeti tüm yöneticilerden bekliyor ve İlimize yeni bir meydan kazandırılması amacıyla Cumhuriyet Meydanında bulunan İl Özel İdaresi binasının Burdur Belddiyesine bedelsiz devir kararını başta Sayın Valimiz Ali Arslantaş olmak üzere tüm İl Genel Meclisi üyelerimizden talep ediyoruz" ifadelerini kullandı.

İşte Akbulut'un açıklamasının ayrıntıları ; 

 

Ocak 2021 ayı İl Genel Meclisi toplantısının ilk günü olan 04.01.2021 Pazartesi günkü toplantısında,mülkiyeti İl Özel İdaresine bağlı Ağlasun ilçesi, hamam mahallesi 116 ada 2 parselde kayıtlı taşınmaz içerisinde,Ağlasun Meslek Yüksek Okulu olarak kullanılmış eski binanın 1,2 ve 3.katları ile aynı taşınmaz içerisinde parselin güney doğusunda bulunan 2 katlı betonarme binanın 25 yıllığına Ağlasun Belediyesine bedelsiz olarak tahsis edilmesine CHP'li İl Genel Meclis Üyelerimiz mülkiyeti İl Özel İdaresine ait olan taşınmazların kamuya hizmet veren belediye ve benzer kurumlara devredilmesine emsal teşkil etmesi koşulu ile kabul oyu kullanmışlardır.
 
Yine 06.01.2021 tarihli Burdur Belediyesi Meclis toplantısında gündemin 8.maddesinde yer alan ‘’Burdur Merkez Bahçelievler Mahallesi 26 ada 3 parsel tapu kayıtlı taşınmaz üzerine modern ve yeni hizmet binası yapılacağından söz konusu alanda mülkiyeti Burdur Belediyesine ait 26 ada , 22 parsel tapu kayıtlı taşınmazın hazine adına bedelsiz devrinin yapılması hususunun görüşülmesi’’ maddesine de CHP li Belediye Meclis üyelerimizin tamamı kabul oyu kullanmışlardır.
Her iki kararda da görüldüğü üzere partili meclis üyelerimiz HALK YARARI gördükleri kararlara siyasi parti gözetmeksizin kabul oyu kullanmışlardır. Aynı hassasiyeti tüm yöneticilerden bekliyor ve İlimize yeni bir meydan kazandırılması amacıyla Cumhuriyet Meydanında bulunan İl Özel İdaresi binasının Burdur Belddiyesine bedelsiz devir kararını başta Sayın Valimiz Ali Arslantaş olmak üzere tüm İl Genel Meclisi üyelerimizden talep ediyoruz.
Kaynak: Editör: Ahmet Karaevren
Etiketler: Halk, yararı, gördüğümüz, kararlarda, parti, gözetmeksizin, destek, veririz.,
Yorumlar
Haber Yazılımı