Haber Detayı
29 Mayıs 2019 - Çarşamba 15:14
 
Hak sahiplerine kira yardımı hemen başlayacak
Bozkurt Mahallesi Depremevleri hak sahiplerinin "Kira yardımı alamıyoruz" haberine cevap AK Parti Milletvekili Özçelik'ten geldi.
Gündem Haberi
Hak sahiplerine kira yardımı hemen başlayacak

28 Mayıs Salı günü gündeme taşıdığımız  Bozkurt Mahallesi Depremevleri sakinlerinin 4 aya yakın bir süredir TOKİ tarafından söz verilen kira yardımlarını alamadıkları haberimizin ardından bugün AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik yazılı bir basın açıklaması yayınlayarak konuya son noktayı koydu.

 

Özçelik Kentsel Dönüşümde Kira ödemelerine hemen başlanacağına ve hak sahiplerinin mağdur edilmeyeceğine değindiği basın yazılı basın açıklamasında 298 hak sahibinin geçmiş aylardan biriken kira yardımları ile birlikte Mayıs ve Haziran aylarının da kira yardımlarının hak sahiplerinin banka hesaplarına toplu şekilde ödeneceğini bildirdi.

 

Özçelik açıklamasında "Vatandaşlarımız kiraların geciktiğine dair konuyu  bize geçen haftalarda ulaştırmıştı. Hem TOKİ Başkanımız hemde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Alt Yapı Kentsel Dönüşüm Genel Müdürlüğümüzle görüşerek süreci hızlandırdık ve son olarak Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sn. Murat Kurum’un onaylamış olup, ödemeler başlayacaktır. 
TOKİ ve Çevre Şehircilik Bakanlığı Alt Yapı ve Kentsel Dönüşüm Genel Müdürlüğünce 715 TL aylık olmak üzere ödemeleri gerçekleşecektir. Yine Çevre Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’un Burdur ziyaretlerinde 600 TL civarında olan kira bedeli Bakanımızın talimatlarıyla 715 TL olarak artırıldı" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Hak, sahiplerine, kira, yardımı, hemen, başlayacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı