Haber Detayı
02 Eylül 2019 - Pazartesi 17:51
 
Gülcü "Kişi ve kurumlar hakkında hukuki yollara başvuracağım"
Burdur'da siyasi tansiyon düşmüyor.Belediye Meclis üyesi Atam Gülcü hakkında çıkan yalan haberler ile ilgili açıklama yaptı.
Siyaset Haberi
Gülcü

Siyasi tansiyonun bir türlü düşmek bilmediği Burdur'da günün konusu yine siyaset oldu.

AKP İl Başkanı Volkan Mengi'nin bilgi edinme kanunu gereği elde edilen evraklar ile CHP İl Başkanı İzzet Akbulut'u eleştirmesinin ardından CHP İl Başkanı Akbulut'un da , AKP İl Başkanı hakkında vergi kaçakçılığı imasında bulunması ve konuyla ilgili olarak Volkan Mengi'ye son sattığı 5 dairenin gerçek satış fiyatları ve kestiği faturaları şeffaf siyaset açısından paylaşmasını istemişti.

 

Burdur'da siyasetin nabzı bu denli yüksek iken bugün sabah satlerinde bir haber sitesine düşen haber ise Burdur gündeminde oldukça fazla yer kapladı.

CHP'li Belediye Meclis üyesi Atam Gülcü , hakkında haber içeriği tamamen manüple edilen olayla ilgili yazılı bir basın açıklaması yayınladı.

 

Gülcü açıklamasında "Bu noktada olaya ilişkin bilgi ve belgelerin tarafıma, siyasi ve ticari itibarıma zarar verecek şekilde kullanılmasına olanak sağlayan ve belgeleri ilgili olmayan kişilere hukuka aykırı bir şekilde veren kişi ve kurumalar hakkında da hukuki yollara başvuracağımı kamuoyuna bildiririm" diyen Atam Gülcü"Masa başında yapılan haberlere ve siyasi hesaplara prim vermeyeceğimi,  tarafıma desteğini iki dönemdir esirgemeyen Burdur Halkına hizmet etmeye devam edeceğim" ifadelerine yer verdi.

 

İşte Belediye Meclis üyesi Atam Gülcü'nün o aıklaması ;

 

"02/09/2019 günü bir internet haber sitesinde şahsım ile ilgili yapılmış olan, amacının habercilik olmadığı açıkça anlaşılan sözde haber ile ilgili kamuoyuna açıklama yapma gereği duyulmuştur.

Haber sitesinde belirtildiği gibi kaçak içki operasyonuna muhatap olmuş değilim. Ancak söz konusu soruşturma kapsamında emniyet güçleri tarafından bir soruşturma yapıldığını olaydan sonra öğrendim.

Olayda ismi geçen kişiyi hiçbir şekilde tanımadığımı emniyet görevlilerine de beyan etmiş bulunmaktayım.   Olaya konu ürün, tarafıma ait işletmede temizlik ve dezenfektan işlerinde kullanılmak üzere alınmak istenmiştir.  Söz konusu haberde belirtildiği gibi 85 litre içki alınması veya kaçak içki alınması gibi bir durum da söz konusu değil ve tamamen yalandır.  Söz konusu ürün işyerimde olmadığım bir tarihte teslim edilmek için getirildiği sırada emniyet güçleri tarafından işlem yapıldığını daha sonra öğrenmiş bulunmaktayım. Olaydan sonra ismini öğrendiğim kişinin “ürüne ilişkin satış belgesi olmaması” sebebiyle ilgili idari işlem yapılmıştır. Buna ilişkin ilgili birimlere de gerekli bilgi ve belgeler tarafımca aktarılmıştır.

Ayrıca hakkımda uygulanmış olan ceza ,idari bir para cezası olup, bu cezaya da  itiraz edilmiş , konuya ilişkin hukuki süreç devam  etmektedir.  Bilindiği gibi idari para cezası idari bir işlem olup, bir suçun delili değildir. Kaldı ki trafik cezası da bir idari para cezasıdır. Bu noktada olaya ilişkin bilgi ve belgelerin tarafıma, siyasi ve ticari itibarıma zarar verecek şekilde kullanılmasına olanak sağlayan ve belgeleri ilgili olmayan kişilere hukuka aykırı bir şekilde veren kişi ve kurumalar hakkında da hukuki yollara başvuracağımı kamuoyuna bildiririm.  

Ancak bu vesileyle şunu belirtmek isterim ki; yerel seçimler öncesinden günümüze benzer haberler yapmak suretiyle Burdur Belediyesi , Belediye Başkanımız Ali Orkun Ercengiz  ve mensubu bulunduğumuz Cumhuriyet Halk Partisine zarar verme amacını taşıdığını her daim belli eden malum haber sitesinin yaptığı haberin içeriği ve amacı yine aynıdır.  

Masa başında yapılan haberlere ve siyasi hesaplara prim vermeyeceğimi,  tarafıma desteğini iki dönemdir esirgemeyen Burdur Halkına hizmet etmeye devam edeceğimi kamuoyuna saygıyla arz ederim"

 

 

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Gülcü, "Kişi, ve, kurumlar, hakkında, hukuki, yollara, başvuracağım",
Yorumlar
Haber Yazılımı