Haber Detayı
01 Ekim 2019 - Salı 15:39
 
Göller Yöresi Yörükler, Türkmenler Derneği kuruldu.
Göller Yöresi Yörükler, Türkmenler Kültür Araştırma ve Yaşatma Derneği faaliyete geçti.
Diğer Haberi
Göller Yöresi Yörükler, Türkmenler Derneği kuruldu.

Göller Yöresi Yörük ve Türkmenler Kültür Araştırma ve Yaşatma Derneği faaliyete geçti.Başkanlığını İbrahim Sakızcı'nın yürttüğü derneğin kurucu yönetim kurulu üyeleri geçtiğimiz gün bir araya gelerek bir basın açıklaması yayınladı.

 

Dernek Başkanı İbrahim Sakızcı amaçlarının "Yörük ve Türkmenlerin unutulmaya yüz tutmuş gelenek, görenek ve Yörük mutfağına özgü lezzetlerin çıkarmak" olduğunu belirten Başkan Sakızcı "Göller Yöresi Yörükler, Türkmenler Kültür Araştırma ve Yaşatma Derneği 23.09.2019 tarihinde kuruluşunu tamamlamıştır. Burdur’umuza hayırlı olmasını dileriz. Bu derneği kurmaktaki amacımız yöremizde bulunan Yörük ve Türkmenlerin unutulmaya yüz tutmuş gelenek, görenek ve Yörük mutfağına özgü lezzetlerin çıkarmak bu sayede yaşatılması sağlamaktır. Atatürk şöyle demiş “ Gidin bakın Toroslara, orada bir Yörük çadırı varsa, çadırda duman tütüyorsa, Türk hiçbir güç dize getiremez.” Onun için bizlerde teke yöresinin Başkenti olarak Yörük ve Türkmenlerin kültürlerinin yok olmaması için bu derneğimizi kurmuş bulunuyoruz. Burdur’umuza hayırlı olmasını diliyor. Hemşerilerimizin derneğimize kayıt olmalarını bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

 

Dernek Kurucu Yönetim Kurulu şöyle ;

Başkan İbrahim Sakızcı , Başkan Yrd.Serkan Şimşek , Genel Sekreter Mustafa Aktaş , Sayman Mehmet Yavaş , Üyeler Nazif Aktürk , Mehmet Dağaşan , Mesut Kılınç , Hale Hilal Güzel

Kaynak: Editör: Ebru Sağlık
Etiketler: Göller, Yöresi, Yörükler,, Türkmenler, Derneği, kuruldu.,
Yorumlar
Haber Yazılımı