Haber Detayı
01 Temmuz 2020 - Çarşamba 18:41
 
Göker "Tek tip toplum hevesinden vazgeçin"
CHP Burdur Mv. Göker Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından işaret edilen sosyal medya kısıtlamaları hakkında yazılı soru önergesi verdi.
Siyaset Haberi
Göker

CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet GÖKER, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından işaret edilen sosyal medya kısıtlamaları hakkında yazılı soru önergesi verdi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün yaptığı bir açıklamada sosyal medya platformlarının kontrol altına alınacağını söylediğini belirten GÖKER, “Youtube, Twitter ve Netflix gibi sosyal medyalara karşı olduğunu belirten Erdoğan konuyu bir an önce parlamentoya getirerek bu mecranın tamamen kontrol altına alınması gerektiğini belirtmiştir. 18 yıldır iktidarda olan Erdoğan insanların yaşam tarzlarına sürekli müdahale etmiş ve tek tip toplum yaratma heveslisi olduğunu herkese göstermiştir. Her şeyi bilen her şeye karışan ve müdahale eden Erdoğan’ın son hedefi ise bir türlü ele geçiremediği sosyal medya olmuştur” dedi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Yükseköğretim Kurumları Sınavı’ndan önce sosyal medya üzerinden gençlerle video konferans buluşması gerçekleştirdiğini ve öğrencilerin büyük tepkisi ile karşılaştığını da sözlerine ekleyen CHP’li Vekil, “Youtube üzerinden canlı olarak yayınlanan konferansta öğrenciler #OyMoyYok hareketi başlatarak Erdoğan’ı adeta protesto etmişlerdir. Yazılı ve görsel basının yaklaşık yüzde 90’ına sahip olan Erdoğan’ın ve çevresinin nerede yanlış yaptığını sorgulayacağı yerde hala kendine muhalif olanları suçlar tavırlar içine girmesi ülkemizin dünya nezdindeki itibarını derinden sarsacaktır” dedi.

 

Son olarak AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal tarafından başlatılan  “Etik kurallara uyacağım” ve “milli hesap” anlamına gelen yeşil top emojili hesaplardan kadınlara taciz mesajları atıldığını söyleyen GÖKER, “Her ne kadar proje sonlandırılmış olsa da, yeşil top sayesinde kimlerin ne kadar etik değerlere uyduğu açıkça görülmüştür” diyerek Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a yanıtlaması istemiyle bazı sorular yöneltti.

        

CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet GÖKER yazılı soru önergesinde şu sorulara yer verdi.

 

Yapılacak olan bir sosyal medya kısıtlaması sonrasında Çin ve Kuzey Kore gibi ülkelerle anılmak Türkiye’nin dünyadaki itibarı açısından zedeleyici olmayacak mıdır?

 

İktidarın nerede yanlış yapıldığını sorgulamak yerine sürekli muhalifleri eleştirmesi hususunu nasıl değerlendiriyorsunuz?

 

Son beş yılda sosyal medya sunucuları ve kullanıcılarına yönelik ne tür yasaklar konmuştur?

 

AKP’li sosyal medya hesapları tarafından kullanılan Yeşil Top emojisinin apar topar kaldırılmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Göker, "Tek, tip, toplum, hevesinden, vazgeçin",
Yorumlar
Haber Yazılımı