Haber Detayı
15 Haziran 2018 - Cuma 23:55
 
Göker soluğu Karamanlı'da aldı.
Geçtiğimiz gün Karamanlıyı vuran dolu felaketinin hemen ardından CHP Milletvekili Göker soluğu Karamanlı'da aldı.
Gündem Haberi
Göker soluğu Karamanlı'da aldı.

Karamanlı İlçesinde sağanak yağış ve dolu yağışı yaklaşık 10 bin dönüm ekili arazide zarara yol açtı.

 

Burdur’un Karamanlı İlçesinde yaklaşık bir saat süren sağanak yağış ve arkasından gelen dolu yağışı ekili arazilerde büyük zarara yol açtı.


Karamanlı İlçesinde 14.30 sıralarında başlayan ve yaklaşık bir saat süren sağanak yağış ve dolu yağışı Karamanlı Ovasındaki Rezene, Kişniş, Nohut, Mısır, Pancar, Arpa, Buğday ekili arazilerde büyük oranda zarara yol açtı.


Cumhuriyet Halk Partisi Burdur Milletvekili Mehmet Göker, İl Başkanı İzzet Akbulut ve Karamanlı İlçe Başkanı Nuri Erdem ile birlikte zarar gören arazilerde incelemelerde bulundu.


Göker “Bugün bayram öncesi yağan dolu Karamanlımızın ekili arazilerinin yüzde 30-40’ına ciddi anlamda zarar verdi. Tarım İl Müdürlüğü gerekli hasar tesbitini yapacaktır. Bu tesbit yapıldıktan sonra bende Tarım Bakanına ulaşıp çiftçimize gereken desteğin yapılması için adım atacağız. Tüm çiftçilerimize geçmiş olsun diyoruz” dedi.


İlk etapta çiftçilerin kredi borçlarının ertelenmesi için girişimlerde bulunacaklarını anlatan Göker çiftçilerin hasat sezonunda ödemek üzere hibe destekli sulama borusu aldıklarını kaydetti. Göker “Bunda da devletimizden yardım ve anlayış bekleyeceğiz” dedi.

Kaynak: Editör: Ebru Sağlık
Etiketler: Göker, soluğu, Karamanlı'da, aldı.,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Göker soluğu Karamanlı'da aldı.
Göker soluğu Karamanlı'da aldı.
Yorumlar
Haber Yazılımı