Haber Detayı
27 Haziran 2019 - Perşembe 11:02
 
Göker "Sizin beka dediğiniz Kandil'e kadar gitti"
CHP Milletvekili Dr.Mehmet Göker hükümete çok sert yüklendi.Kırmızı bültenle aranan Osman Öcalan'ı TRT yayınına çıkaranlara cevap verdi."Sizin beka dediğiniz Kandil'e,İmralı'ya kadar gitti"
Siyaset Haberi
Göker

 

Cumhuriyet Halk Partisi Burdur İl Başkanlığı tarafından dün düzenlenen Demokrasi Zaferi kutlama programında konuşan CHP Burdur Milletvekili Dr.Mehmet Göker 23 Haziran seçimleri üzerinden hükümete çok sert yüklendi.

 

Milletvekili Göker programın açılışında yaptığı konuşmada “23 Haziran seçimlerinden öncesinde 33 tane günahsız askeri şehit eden, ölüm emrini veren ve kırmızı bültenle aranan Osman Öcalan’ı TRT’de nasıl yayına çıkardınız. Bu ülkeyi bu kadar sahipsiz mi sandınız? ” ifadelerini kullandı. Göker “Sizin beka dediğiniz Kandil’e kadar, İmralı’ya kadar gitti” diyerek hükümete ve yüklendi.

 

31 Mart Mahalli İdareler seçimlerini Burdur’da tamamladıktan sonra 1 Nisan sabahı İstanbul’a sandıkları beklemeye giden ve İstanbul seçimlerinin iptal edilmesinin ardından İstanbul Çekmeköy’de görevlendirilen ve 23 Haziran seçim çalışmalarını İstanbul’da tamamlayan CHP Burdur Milletvekili Dr.Mehmet Göker seçimlerin arından önce Ankara’ya giden daha sonra da Burdur’a gelen Milletvekili Göker dün ise CHP Burdur İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Demokrasi Zaferi kutlama programına katıldı.

 

Programda mikrofon verilen Göker kısa ama çok sert bir konuşma yaptı. Konuşmasında önce katılımcıları ve İstanbul seçimlerine destek verenleri selamlayan Mehmet Göker “Öncelikle buradan bir şey söylemek isterim. Kameralar bizleri çekiyor. Sanırım bu ülkenin Cumhuriyet Başsavcısı vardır, sanırım bu ülkenin bir Emniyet Genel Müdürü vardır. Buradan onlara açık bir çağrı yapıyorum.23 Haziran seçimlerinden öncesinde 33 tane günahsız askeri şehit eden, ölüm emrini veren ve kırmızı bültenle aranan Osman Öcalan’ı TRT’de nasıl yayına çıkardınız. Bu ülkeyi bu kadar sahipsiz mi sandınız? Sizin beka dediğiniz Kandil’e kadar, İmralı’ya kadar gitti. Siz bu seçimi nasıl kaybettiniz onu da buradan söyleyelim. Ekrem İmamoğlu’nun 31 Mart tarihinde Belediye Başkanı seçildiğinde ilk yaptığı bir iş vardı. Bu ülkenin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün posterini duvarına asmıştı. Sözde Vali ve sonradan kayyum olan vali geldi o posteri indirdi. Bu ülkenin kurucusuna bunu yapmayacaktınız. Gereken cevabı da bu halk size sandıkta verdi vermeye de devam edecektir” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Göker, "Sizin, beka, dediğiniz, Kandil'e, kadar, gitti",
Yorumlar
Haber Yazılımı