Haber Detayı
07 Kasım 2017 - Salı 13:33
 
Göker Ortak akıl kurban edilmiştir.
CHP Burdur Milletvekili Göker yazılı bir basın açıklaması yayınladı.
Siyaset Haberi
Göker Ortak akıl kurban edilmiştir.

CHP Burdur Milletveikili Dr.Mehmet Göker yeni hastane yeri ile ilgili yazılı bir basın açıklaması yayınladı.

 

Açıklamasında "Ortak akıl ne yazık ki kurban edilmiştir" diyen Mv.Göker "Burdur’da yaşayan ve yaşayacak olan bizler için önemli olan hastane hizmetine ne kadar çabuk ve ne denli kaliteli ulaşacağımız olduğu tartışma götürmez bir gerçekliktir" ifadelerini kullandı.

 

CHP'li meclis üyelerinin çekimser , MHP'li meclis üyelerinin ise ret oyu vermesi üzerinden Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'i ve CHP , MHP yi yıpratma çapalarına dikkat çeken Göker yazılı açıklamasının devamında "İktidar vekillerinin açıklamalarından anlaşıldığı üzere Belediye Meclisi’nin verdiği karara itibar edilmediği hatta alınan çekimser kararın siyasi ranta devşirilerek yatırımın önü kesiliyor şeklinde kamuoyu algısı yaratılma çabası içine girilerek konunun özünden uzaklaşıldığı aşikardır.

Bu bağlamda her platformda Ortak Akıl’dan hareketle “Burdur’un önü açılmalı” söylemi gündelik siyasete kurban edilmiştir" dedi.

 

İşte Göker'in o açıklaması ; 

Burdur kamuoyuna.

Burdur’da yaşayan ve yaşayacak olan bizler için önemli olan hastane hizmetine ne kadar çabuk ve ne denli kaliteli ulaşacağımız olduğu tartışma götürmez bir gerçekliktir. 

İktidar vekillerinin açıklamalarından anlaşıldığı üzere Belediye Meclisi’nin verdiği karara itibar edilmediği hatta alınan çekimser kararın siyasi ranta devşirilerek yatırımın önü kesiliyor şeklinde kamuoyu algısı yaratılma çabası içine girilerek konunun özünden uzaklaşıldığı aşikardır.

Bu bağlamda her platformda Ortak Akıl’dan hareketle “Burdur’un önü açılmalı” söylemi gündelik siyasete kurban edilmiştir.

Ben yaptım oldu mantığının sonucu oluşacak zararı umarım MAKÜ’ de olduğu gibi Burdur halkı ödemek zorunda kalmaz. Zira başta da söylediğim gibi biz Burdur’da yaşıyoruz ve yaşamaya devam edeceğiz. Çekincemiz bundandır.

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Göker, Ortak, akıl, kurban, edilmiştir.,
Yorumlar
Haber Yazılımı