Haber Detayı
17 Temmuz 2019 - Çarşamba 14:06
 
Genç Başkan'dan siyasilere olgunluk dersi.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz bir haber sitesinde yer alan köşe yazısıyla ilgili görüşlerini dile getirdi.
Siyaset Haberi
Genç Başkan'dan siyasilere olgunluk dersi.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz dün gazeteci Hasan Güraksu'nun köşe yazısında belirttiği "Burdur'da siyasi tansiyon düşmeli" isimli köşe yazısında AK Parti'li vekillerin ve İl Başkanının seçilmiş Belediye Başkanı Ercengiz'i tebrik etmemesinden dem vurarak etik olan davranışın ne olduğunu okurlarına bırakmıştı.

 

Burdur Belediye Başkanı Ercengiz ise bugün bir yazı dizisi kaleme alarak konula ilgili görüşlerini paylaştı.Ercengiz'in kaleme aldığı yazı ise tam anlamıyla siyasilere bir olgunluk dersi niteliğinde.

 

Ercengiz'in kaleme aldığı yazının en dikkat çeken bölümlerinden bir tanesi ise şu satırlardan oluşuyor  "Burdur’da yapılacak her türlü yatırımın önünü açarız , açmak zorundayız. İster ziyaret etsinler ister etmesinler , ister sevsinler isterse sevmesinler görevde olduğum sürece ve oldukları sürece “ seçilmiş siyasilere” saygı göstereceğim, kişisel kırgınlıklarım ve kızgınlıklarım saklı kalmak kaydı ile milletimizin verdiği görevi yapmaya devam edeceğim. Halkımız kavgayı üst perdeden konuşan siyasetçiyi ve egemen bir dili istemiyor, iktidar baki değil yapılan güzel işler kalıcıdır."

 

Ercengiz kaleme aldığı yazıda asfalt kredisinin onaylanmamasında kimlerin etkisi olduğu , Burdur Yağlı Pehlivan Güreşlerine neden AKP tarafından karşı çıkıldığı , Dirmil güreşlerine neden çağrılmadıkları ile ilgili bir çok konuya değindiği yazısının sonunda ise "Gün birlik beraberlik günüdür, ünvanları yalnızca iş yapmak için kullanabilirsek doğru anılırız. Hemşerilerimizin siyasi farklılıklarını bir zenginlik olarak görüyor sizleri seviyoruz. Her şey çok güzel olacak derken bu hepimiz için olan beklentimizdir" ifadelerine yer verdi.

 

İşte Başkan Ercengiz'in olgunluk dersi niteliğinde kaleme aldığı yazısı ; 

 

Hasan Güraksu bir yazı kaleme almış ve AKP Milletvekilleri ve AKP örgütü ile aramda sorun olduğunu tansiyonun düşmesi gerektiğini ifade etmiş. Arabuluculuk görevinin de eski ve yeni Milletvekillerimize düştüğünü söylemiş.Seçim döneminde şahsıma, aileme en kutsallarıma hatta mezardakirahmetli babama dahi saldırılmış, haksız birçok eleştiri, iftira hatta hakaret edilmiş olsa da 31 Mart akşamı daha seçimin galibiyetini bile kutlamadan herşeyi unutup 1 Nisan’a yeni bir sayfa açarak başlamak gerektiğini Cumhuriyet Meydanı’nda tüm Burdur’un önünde ifade ettim ve geçen üç ay süre içerisinde sözümün arkadasında durdum durmaya da devam edeceğim. Maalesef daha mazbatamı bile almadan Akp il Bşk suçlayıcı bir basın açıklaması ile yeni dönemde de çirkin siyaseti tercih edeceğini göstermiş akabinde de kullandığı dille bunu ispat etmiştir.

AKP’ye gönül verip bu seçimde şahsıma teveccüh gösteren hemşerilerime ayrıca teşekkür ederken geçmiş beş yılda kimseyi ötekileştirmeden kışkırtmadan yaptığımız çalışmalara karşılık topu tüfeği ile bana ve arkadaşlarıma saldıran siyasi arkadaşlara hemşerilerimiz gereken cevabı sandıkta vermiştir. Nezaket; yarış ne kadar çetin geçerse geçsin sonunda tokalaşmayı kucaklaşmayı gerektirir. Devlette küsülmez; bu makam ve mevkiler emanettir kişiselleştiremeyiz.Devlet gücünü kendi gücümüz gibi kullanıp soruşturma araştırma eksik arama çalışana ve yakınlarına zulmetme gibi yöntemler eski dönem siyaset yöntemidir, ( bunları kimin yaptığını takdirinize bırakıyorum. Ben; gün birlik ve beraberlik günü derken samimiyim, AKP Meclis üyelerimizi de her etkinliğimizde görmekten mutluluk duyarım. Rivayet odur ki; talimatla Meclis’te bazı kararları reddetmek ve grup kararı ile karşı duruş ortaya konulması isteniyormuş. Şunu söylemek isterim; yapılan herşeyi Burdurumuza yapıyoruz ve yapılmayan engellenen engellenmeye çalışılan ve olursa halkımıza anlatacağız.

Örneğin; asfalt kredi talebimizi engellemeye çalışan ve bunu dost meclislerinde anlatan kim ? Varsayalım engellediniz bundan kazanan kim kaybeden kim? Burdur’da yapılacak Yağlı Güreşi istemeyen kim? Altınyayla’da yapılan güreşe davet etmeyen ya da ettirmeyen kim? çağrılmadığımız için bir yanımız eksilmez ama siz bizim tüm etkinliklerimize her zaman davetlisiniz çünkü ne bu ne de herhangi bir kurumun sahibi değiliz yalnızca emanetçiyiz ve hizmetkarız!! Sn vekillerimiz bu ilin vekilidir, ve bu ilin çıkarları için kol kola çalışmalıdır.

Burdur’da yapılacak her türlü yatırımın önünü açarız açmak zorundayız. İster ziyaret etsinler ister etmesinler ister sevsinler isterse sevmesinler görevde olduğum sürece ve oldukları sürece “ seçilmiş siyasilere” saygı göstereceğim, kişisel kırgınlıklarım ve kızgınlıklarım saklı kalmak kaydı ile milletimizin verdiği görevi yapmaya devam edeceğim. Halkımız kavgayı üst perdeden konuşan siyasetçiyi ve egemen bir dili istemiyor, iktidar baki değil yapılan güzel işler kalıcıdır. Herkes kendi özeleştirisini yapıp yüzleşmelidir, bizim de hatalarımız elbette var ve olacaktır sonuçta insanız önemli olan hataları kabullenip ders çıkarmak bunları da düzeltmek için çaba sarf etmektir. Siyaset kurumu seçimin hesabını; halkın tercihi olan kazanandan değil neden kaybettiğini sorguladığı gün başarılı olur. Yapılan güzel işler var ve yapıyoruz, bizim kredilerimizi İller Bankasından sorgulayıp ifşa etmek yerine daha fazla kaynak nasıl bulur aktarabiliriz bunu düşünelim.

Burdur Belediyesi Yunanistan’da veya başka bi ülkede değil biz de bu memleketin çocukları ve halkın tercihiyiz kim için siyaset ne kadar devam eder bilmem ama yarın bitecek gibi egosuz, bitmeyecek gibi gece gündüz çalışmalıyız. Bu görevler bitince dünyanın sonu değil bunu da bilmeliyiz, kimileri yaşayamayacağını sanabilir ama bizim gibi niceleri gelip geçmiştir.Gün birlik beraberlik günüdür, ünvanları yalnızca iş yapmak için kullanabilirsek doğru anılırız. Hemşerilerimizin siyasi farklılıklarını bir zenginlik olarak görüyor sizleri seviyoruz. Her şey çok güzel olacak derken bu hepimiz için olan beklentimizdir. Saygı ve sevgiyle…

Kaynak: Editör:
Etiketler: Genç, Başkan'dan, siyasilere, olgunluk, dersi.,
Yorumlar
Haber Yazılımı