Haber Detayı
12 Kasım 2018 - Pazartesi 16:18
 
Genç Başkan'dan 5 bin lise öğrencisine hediye.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz 5 bin lise öğrencisi gence Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyet tarihine ışık tutan eseri “Nutuk” kitabını hediye etti.
Gündem Haberi
Genç Başkan'dan 5 bin lise öğrencisine hediye.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesini ziyaret etti. Başkan Ercengiz gerçekleştirmiş olduğu ziyarette okul kütüphanesine de destek amacıyla 24 ciltlik “Atatürk’ün Bütün Eserleri” isimli kitap hediye etti. Lise öğrencilerine Mustafa Kemal Atatürk’ün önemli eserlerinden biri olan Nutuk kitabını da 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi öğrencileriyle buluşturuldu.

 

 Sınıfta konuşma yapan Başkan Ercengiz, Nutuk’un önemli bir eser olduğunu belirterek, “Atatürk bu güzel Cumhuriyetimizi kurmuş ve bizlere emanet etmiş. Cumhuriyeti korumak ve sonsuza kadar yaşamasını sağlamak bizlerin ve sizlerin elinizde, onunu için bu dağıtacağımız Nutuk’ta, bugünkü Türkiye Cumhuriyeti Devletinin nasıl kurulduğuna, Cumhuriyetin korunması için neler yapmamız gerektiğine dair öğütler var. Bugünleri anlayabilmemiz için geçmişte ne olup bittiğini en güzel şekilde özetleyen ve tarihten geleceğimize ışık tutan eşsiz bir eserdir. Atatürk’ün ilkeleri ışığınız, Nutuk rehberiniz olsun.” diye konuştu. Başkan Ercengiz, konuşmasının ardından Lise öğrencilerine kitapları takdim ederek, sınıfta öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Genç, Başkan'dan, 5, bin, lise, öğrencisine, hediye.,
Yorumlar
Haber Yazılımı