Haber Detayı
27 Ekim 2021 - Çarşamba 22:29
 
Fukaranın çocuğu hep üşüsün öyle mi ?
Burdur'da bir öğretmeninin sınıf grubuna attığı mesaj velileri çileden çıkardı.
Gündem Haberi
Fukaranın çocuğu hep üşüsün öyle mi ?

Burdur'da bir öğretmeninin sınıf grubuna attığı mesaj velileri çileden çıkardı.

Burdur'da bulunan bir Devlet okulunda sınıf öğretmeninin veli Watsapp sınıf veli gurubuna attığı mesaj bu kadar da olmaz dedirten cinsten çıktı.

Burdur'da açılışını Binali Yıldırım'ın yaptığı ve hayırsever bir iş adamı tarafından yaptırılan okulda tasarruftan dolayı kaloriferlerin yakılmadığı bilgisi öğretmen tarafından velilere Watsapp gurubundan bildirildi.Bildirim mesajında  "Sayın Velilerim çocuklara kalın kazak giydirelim,tunik falan.Sınıf soğuk tasarruf amaçlı kalorifer yanmıyor" mesajı velileri çileden çıkardı.

 

Olayın sosyal medyaya yansımasının ardından ise olaya bazı veliler "Demek ki bizim çocuklar bunda mı hasta olup duruyordu?" diyerek tepki gösterirken , okul yönetiminin velilerden zaman zaman para toplandığını da iddia ederek "Velilerden toplanan paralarla ne yapılıyormuş ki ? Tuvalet kağıdından sıvı sabununa kadar biz aldık çünkü" ifadelerini kullanarak tepki gösterdi.

 

Konuyu sosyal medyadan dile getiren CHP Burdur Merkez İlçe Başkanı Serkan Şimşek ise sosyal medya hesabından görseli paylaşarak  SOS başlığı ile " ETIBARDAN TASARRUF OLMAZ !!! Burdur'da koca koca devlet böyüklerinin açılışını yaptığı, Özel bir yatırımcının adının verildiği Devlet okulunda son durum bu. Onlar davetlerinde ejder meyveli smoothie içerler, milyon dolarlık arabaları, binlerce korumaları ile gezerler, laf edildiğinde "İtibardan tasarruf olmaz" derler ama çocuklarımıza gelince doğalgaz yanmaz sebebi tasarruf. Sayın #MilliEğitimMüdürü bu okul sizin kontrolünüzde, derhal gereğini yapın. Çocukların üzerinden tasarruf olmaz. İlla itibar istiyorsanız bu çocukların konforunu yükseltin" ifadeleri ile tepki gösterdi.

 

Konuyla ilgili olarak muhataplardan herhangi resmi bir açıklama yapılmadı.

Kaynak: Editör: Ahmet Karaevren
Etiketler: Fukaranın, çocuğu, hep, üşüsün, öyle, mi, ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı