Haber Detayı
23 Aralık 2019 - Pazartesi 16:29
 
FETÖ'nün Burdur imamına 13 yıl 9 ay ceza verildi.
FETÖ / PDY’nin Burdur'daki son imamı olduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan Rıdvan Ön 13 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Gündem Haberi
FETÖ'nün Burdur imamına 13 yıl 9 ay ceza verildi.

FETÖ/PDY’nin Burdur’daki son imamı olduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan Rıdvan Ön 13 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Burdur Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 2018 yılı mart ayında Kütahya’da sahte kimlikle yakalanan ve Burdur’a getirilen ‘Rıza’ kod isimli Rıdvan Ön terör örgütü yöneticiliği suçundan tutuklandı.


Burdur Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen karar duruşmasında suçlamaları kabul etmeyen Rıdvan Ön “Ben bu yaşıma kadar kanunlara ve insani değerlere saygılı olmaya çalıştım. Ben Bylock kullanmadım. Sahte kimliği ise Kütahya’da yakalanmadan bir hafta önce, sağlık problemlerim olunca mahkemeye gitmek için çıkartmıştım ama hastane dahil hiç bir yerde kullanmadım. Ben bu darbeden 6 ay önce Fetö kurumlarından ayrıldım. Uzun tutukluluk hali hem şahsımı hem ailemi maddi manevi olarak sıkıntıya soktu. Çocuklarımın psikolojik durumu da göz önüne alınarak adli kontrol şartıyla tahliyemi talep ediyorum” dedi.


Mahkeme Heyeti Rıdvan Ön’ü Silahlı Terör Örgütü yöneticiliğinden 11 yıl 3 ay, resmi belgede sahtecilik suçundan ise 2 yıl 6 ay olmak üzere toplam 13 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırdı.

Kaynak: Editör: Ebru Sağlık
Etiketler: FETÖ'nün, Burdur, imamına, 13, yıl, 9, ay, ceza, verildi.,
Yorumlar
Haber Yazılımı