Haber Detayı
22 Ekim 2019 - Salı 23:08
 
F-4 Fantom Uçağı Burdur'a geldi.
Burdur Belediyesi, Türkiye'nin İlk Şehit Teğmen Ayfer Gök'ün isminin yaşatılması için Eskişehir Ana Jet üssünden F-4 Fantom Uçağı Burdur'a getirdi.
Siyaset Haberi
F-4 Fantom Uçağı  Burdur'a geldi.

2 yıl önce Burdur Belediye Meclisinden alınan bir kararla uçağın alındığını açıklayan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz "Türk Silahlı Kuvvetlerin envanterinden ayrılmış F-4 Fantom Savaş Uçağı sergilenmesi için Burdur'a getirildi. Şehir Merkezi Şeker Fabrikası altındaki İbrahim Zeki Burdurlu Caddesi ve Gül Yağı Fabrikası altındaki kavşakta sergilenmek üzere Montajlama çalışmalarına başlandı. Özel olarak hazırlanan alana montajı yapılacak. F-4 Fantom Savaş Uçağının sergilenme çalışması hafta sonuna kadar bitirilecek. Türkiye’nin ve Burdur' un ilk şehit kadın pilot Ayfer Gök'ün ismini yaşatmak için de Meclisten karar alıp, şehidimizin isminin Kavşağa vermeyi planlıyoruz”  şeklinde konuştu.

Ülkemizin içinde bulunduğu durumda Birlik ve Beraberliğe çok ihtiyacımız olduğunu sözlerine ekleyen Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz "Şehidimizin isminin, Pilot olması sebebiyle uçağın bulunduğu kavşakta yaşatılmasının önemli olacağını düşünüyoruz. Şehit Pilot Ayfer Gök, Türkiye ve özellikle de Burdur için önemli bir değer. Bunu yaşatmak istiyoruz. Burdur’umuza hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Kaynak: Editör: Ebru Sağlık
Etiketler: F-4, Fantom, Uçağı, , Burdur'a, geldi.,
Yorumlar
Haber Yazılımı