Haber Detayı
05 Kasım 2018 - Pazartesi 11:00
 
Ercengiz'in hafta sonu halk günü mesaisi.
Hafta içi yoğun geçen programlarından dolayı Cumartesi gününü halk günü olarak belirleyen Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz vatandaşın sorunlarını tek tek dinledi.
Siyaset Haberi
Ercengiz'in hafta sonu halk günü mesaisi.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, hafta içi neredeyse tüm zamanını dışarıda ve yoğun programlarla geçirmesi nedeniyle Cumartesi gününü halk günü olarak belirledi.

 

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz Cumartesi günü sabah 10.00-15.00 saatleri arasında vatandaşları makamında ağırladı. Vatandaşlardan gelen istek ve şikâyetleri dinledi. Vatandaşlar tarafından halk gününe gösterilen ilgiden memnun olduğunu ifade eden Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “Cumartesi gününü halk günü olarak belirledik. Sabah saat 10.00’da geldim ve öğleden sonra 15.00’e kadar vatandaşlarımızı ağırlayacağız. Çok şükür hiç boş kalmadı makamımız, vatandaşımız hep bizimle birlikte, talepler genellikle iş istihdamı yönünde oluyor. Vatandaşımızın kamu kurumlarından talebi bu yönde genellikle bunu duyuyorum. Biz de elimizden geldiğince istihdamla ilgili tasarrufumuzu halka açık ilanlarımızla İş-Kur üzerinden yapıyoruz. Vatandaşımızı yönlendiriyoruz. Vatandaşımız kendine uygun iş başvurusunu yaparak, iş bulabilme şansına sahip oluyor. Bireysel talepler oluyor ve teknoloji çağındayız, bireysel talepleri sosyal medya üzerinden, bizzat telefonla veya özel kalemimize not aldırarak ulaşıyorlar.  Yapılabilir, çözülebilir, yasal durumları zaten hemen çözüyoruz” dedi.

 

Halk gününde sıkıntılarını ve isteklerini yerine getiren vatandaşlar ise belediyenin yürüttüğü çalışmalarından dolayı memnun kaldıklarını dile getirerek Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’e teşekkür etti.

Kaynak: Editör: Ebru Sağlık
Etiketler: Ercengiz'in, hafta, sonu, halk, günü, mesaisi.,
Yorumlar
Haber Yazılımı