Haber Detayı
20 Şubat 2019 - Çarşamba 12:36
 
Ercengiz içme suyu ile gerçekleri anlattı.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanlış bilgilendirdiğini söyledi.İşte Burdur içme suyunun gerçek hikayesi.
Gündem Haberi
Ercengiz içme suyu ile gerçekleri anlattı.

Geçtiğimiz günlerde Burdur'a gelerek bir miting düzenleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan miting sırasında Burdur'lunun çeşmelerden su içemediğini , bunun sebebininde Burdur Belediyesi olduğunu iddia etmişti.

 

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz AK Partili yetkililerin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu iddiasına açıklık getirdi.

 

Burdur Belediye Başkanı Ercengiz basın kuruluşlarına "Cumhurbaşkanı Erdoğan  Burdur Miting’inde Burdur’un içme suyu ile ilgili olarak isale hattının Belediye tarafından yapılmadığını ve suların içilemediğini söyledi.

Seçim çalışmaları için Burdur’umuza gelen Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ne yazık ki 31 Aralık 2017 tarihinde Burdur’umuza gelen dönemin Başbakanı Binali Yıldırım gibi yanlış bilgilendirilmiştir. 

Burdur içme suyunun gerçek hikayesi şöyledir:

2014 yerel seçimlerini kazandıktan 3 ay Belediyemiz Su İşleri Müdürlüğü’nün bir yazısı ile  DSİ 182. Şube Müdürlüğüne Burdur’un içme suyu ile alakalı görüşlerimizi ve taleplerimizi bildirdik. Burdur'un içme suyundaki sıkıntıları Cumhurbaşkanımızın talimatı ile dönemin Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Veysel Eroğlu tarafından takip edilerek isale hattı çalışmaları, 10 bin metreküplük ana depo , Atatürk Mahallesi’nde 5.000 m3’lük depo yenilemesi, Gökpınar Mevkiindeki sondajların yenilenmesi ve Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi yerleşkesi içerisinde bulunan Arıtma Yumuşatma tesisi olmak üzere DSİ tarafından yürütülmektedir.

Tüm bu işlerin 98’lik bölümü DSİ tarafından tamamlanmış, sadece Atatürk Mahallesi’nde yenilenmesi planlanan 5.000 m3’lük depo ile MAKÜ Yerleşkesi içerisindeki Arıtma Yumuşatma Tesisi’nin yapım işleri kalmıştır. 2018 yılı Haziran ayında ihalesi yapılması beklenen Arıtma Yumuşatma Tesisi’nin dolar kurundaki dalgalanma ve ekonomik kriz nedeni ile 2018 Hükümet Yatırım Planı’ndan çıkarılmıştır. Sayın Cumhur Başkanımızın Burdur Mitingi’nde söylediği gibi Burdur Belediyesi’nin yapamadığı, yapmadığı, hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır. Aksine hükümet yetkililerine şunu da ifade ediyoruz: “ Hükümetiniz, dolar kurundaki dalgalanmadan dolayı tedirgin ve yatırım planlarını öteleyecek ise imzalanacak bir protokolle bugünden sonra yapılacak işlerin tamamını Burdur Belediyesi olarak biz yapabiliriz. Burada suç Burdur Belediyesi’nin değil, ülkeyi iyi yönetemeyen ekonomik anlamda dar boğaza sokan ve ekonomik bir fırtınanın içine sürükleyenlerindir. Burdur Belediyesi teknik, mali ve personel bakımından hiç olmadığı kadar güçlü ve donanımlıdır. Kentimize gelen devlet büyüklerimizi Sayın Cumhurbaşkanımızı, Başbakanımızı yanıltıp yanlış yönlendirenler, Burdur Halkı’na nereler yaparlar kararı halkımız versin" ifadelerini kullandığı bir basın bülteni gönderdi.

 

Bununla birlikte içme suyu ile ilgili olarak da bir video çeken Ercengiz "içme suyu ile ilgili söylediklerimize karşılık verecek ve bu konuyu tartışmak isteyecek buyursun gelsin istediği bir televizyon kanalı veya halkımızın gözü önünde tartışalım.Gerçekleri öğrenmek vatandaşın hakkıdır" ifadelerini kullandı

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Ercengiz, içme, suyu, ile, gerçekleri, anlattı.,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı