Haber Detayı
30 Ocak 2019 - Çarşamba 13:58
 
Engelsiz Yaşam Merkezi hizmet vermeye başladı.
Burdur Engelsiz Yaşam, Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi 21 Ocak tarihinden itibaren hizmet vermeye başldı.
Diğer Haberi
Engelsiz Yaşam Merkezi hizmet vermeye başladı.

Burdur Merkez Askeriye Köyü’nde bulunan Burdur Engelsiz Yaşam, Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın gündüzlü bakım hizmetlerinin başlatılmasını uygun görmesi üzerine tefrişatı yapılarak, 21.01.2019 tarihinden itibaren 12-18 yaş grubu zihinsel engelli çocuklarımız ile ailelerine gündüzlü hizmet vermeye başladı.

Engelli vatandaşların ve sürekli bakımını yapan ailelerinin faydalanabileceği gündüzlü bakım merkezinde meslek elemanları ve sağlık personelinin refakatinde çeşitli aktivitelerle günlük yaşam programları uygulanacak, ayrıca el becerilerinin geliştirilmesi amacıyla Halk Eğitim Müdürlüğünce görevlendirilecek usta öğreticiler yardımıyla çalışmalar yürütülecektir. Merkezimizde engellilerimizin müzik ve resim atölyesi, tiyatro, halk oyunları, drama, ebru gibi etkinliklere katılımları da sağlanması amaçlanıyor.

Merkezde yürütülen çalışmalar, hafta içi mesai saatlerinde, yarım veya tam gün bakım hizmeti şeklinde. Böylece, engelli bireylerin ailelerinin gün içinde rahatlatılması, kendilerine zaman ayırmalarının sağlanması ve engelli bireyin daha uzun süre (mümkün ise gün boyu) kuruluş hizmetlerinden yararlandırılması amaçlanıyor.

Engelli bireyler ve ailelerine yönelik olarak gündüzlü hizmet vermekte olan merkezde engelli bireylerin gündelik hayatta temel ihtiyaçlarını refakatçi desteği olmadan kendilerinin karşılamasına yönelik temel becerilerin kazandırılmasını amaçlanıyor.

 

Kaynak: Editör: Ebru Sağlık
Etiketler: Engelsiz, Yaşam, Merkezi, hizmet, vermeye, başladı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı