Haber Detayı
08 Mart 2018 - Perşembe 11:56
 
Elbir Burdur'daydı.
Müzecilik konusunda Türkiye'nin önde gelen isimlerinden Hakan Elbir yaşama yön verecek projeler için Burdur'daydı.
Diğer Haberi
Elbir Burdur'daydı.

Türkiye'de müzecilik konusunda yoğun birikimi olan Hakan Elbir Burdur'da oluşturulma aşamasında olan olan "Burdur kent Belleği Müzesi" için kentimizi ziyaret etti.

 

Burdur Belediyesinin önemli projelerinden biris olan ve henüz geliştirilme aşamasındaki Burdur Kent Belleği Müzesi çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

 

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve Resterayon uzmanı ve Yüksek Mimar Burcu Yazar'ın , Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Duygulu'nun emekleri ile yapılan çalışmalar sonucunda Burdur'un geçmişten günümüze kadar olan tüm anılarının yer alacağı Kent Belleği Müzesi için müzecilik konusunda yoğun birikim sahibi ve  2004-2010 yılları arasında Suna İnan Kıraç Vakfı Kültür Sanat İşletmeleri A.Ş.'de Pazarlama Müdürü olarak görev alan, geliştirme ve pazarlama konusundaki yoğun çalışmalarıyla Pera Müzesi ve İstanbul Araştırma Enstitüsünün gelişimine katkıda bulunan Hakan Elbir Burdur'a geldi.

 

Burdur Arkeoloji Müzesi, Doğa Tarihi Müzesi’ni, Yukarı Pazar Kentsel Sit Alanı, Belediye tarafından kamulaştırılması yapılan tescilli tarihi yapıları gezen, daha sonra Piribaşlar Evi’nde Burdur Kent Belleği Müzesi ile tarihi alan ve geleneksel yapılar üzerine planlanan çalışmalar hakkında bilgi alış verişinde bulunuldu.

 

Burdur'un tarih ve müze envanter konsunda ne kadar ileride olduğunu belirten Elbir yapılacak çalışmaların ardından Burdur'un bu konuda bir cazibe merkezi haline dönüşebileceğini kaydetti.

Kaynak: Editör: Murat Korkmaz
Etiketler: Elbir, Burdur'daydı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı