Haber Detayı
09 Ocak 2018 - Salı 11:08
 
Dini bir alt yapım yok.
FETÖ Çatı davası görülmeye başlandı.Duruşmada Burdur İmamı olduğu iddia edilen Adnan Yılmaz "dini bir alt yapım yok" dedi
Diğer Haberi
Dini bir alt yapım yok.

Burdur'da Fethullaçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması çatı davası görülmeye başladı.

 

Burdur Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davaya 18 sanıktan , 1 'i tutuksuz olmak kaydıyla 17 kişi katıldı.Burdur dışındaki Cezaevleri Düzce, Akşehir, Antalya'da tutuklu bulunan sanıklar da duruşma salonunda hazır bulundu.

 

Sanıkların kimlik tespitlerinin ardından görülmeye başlanan mahkemede ilk savunmayı Burdur İl imamı iddiasıyla Adnan Yılmaz yaptı.

 

15 Temmuz Darbe girişimini kınayıp , darbe girişimi sırasında şehit düşen vatandaşlarımızı anarak başlayan Yılmaz “hiç bir terör örgütüne üye olmadım , desteklemedim , kurucusu olmadım” ifadelerini kullandı.

 

Yılmaz, çocuğunu Burdur’da FETÖ’ye yakın okula kaydettirme sebebi olarakta “Antalya’da yaşıyordum. İşsizdim. Burdur’a geldim. Burdur’da çevre bulmak için özel koleje kaydettirdim. Orada varlıklı insanlar olur. Onların sayesinde iş bulabilirim diye çocuğumu bu okula kaydettirdim" dedi.

 

Yılmaz  “Devletimin, milletimin, aleyhinde terör maksatlı, kasıtlı hiç bir faaliyet içinde olmadım. Terörden nefret ederim. Hep terörün karşısında oldum. Demokratik bir düşünceye sahibim” dedi.


Dini bir altyapısı olmadığını söyleyen Yılmaz “Ben teknik bir mesleğe sahibim. Dini bir altyapım yok. Ancak dost meclislerinde kendi duygu ve düşüncelerimi sohbet havası içinde paylaştım” dedi.

 

Kod adı kullanmadığını söyleyen Yılmaz “benim adım Adnan Yılmaz’dır. Kod adı isnadı nereden çıktı bilmiyorum. Kod adı kullanmadım” şeklinde konuştu.


Bylock indirmediğini ve kullanmadığını da savunan Yılmaz “Teknik bir hata olduğunu süşünüyorum. Mor beyin gibi programlar yönlendirmiş olabilir” dedi.


Ayhan Yıldırım isimli sanıkta üzerine atılı suçlamaları kabul etmediğini belirterek “Darbeyi eşim’in TV’de darbe haberleri çıkıyor demesiyle öğrendim. 22 Yıl memur olarak vatanıma milletime hizmet ettim. Hiç bir illegal örgüte üye olmadım. 15 Temmuz bende de travma etkisi yaptı. Lanetliyorum.Bu yapının gerçek niyetini 15 Temmuz sonrası öğrendim” dedi.


Yasal bir sendika üyesi olmaktan dolayı tutuklu olduğunu söyleyen Yıldırım’a Mahkeme Başkanı “kurucular kimlerdi”sorusunu yöneltti. Hakimin bu sorusuna “Hatırlamıyorum” yanıtını veren Yıldırım dört duvar arasında dolaşmaktan melekelerini kaybettiğini söyledi.

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Dini, bir, alt, yapım, yok.,
Yorumlar
Haber Yazılımı