Haber Detayı
30 Mayıs 2021 - Pazar 18:23
 
COVİD uygulaması kavgaya dönüştü.İddia ; 2 oğlumu darp ettiler
Burdur'da yaşanan olayda polis ekiplerinin COVİD uygulaması esnasında yaşanan gerginlik kavgaya dönüştü. İddiaya göre İş yeri sahibinin 2 oğlu darp edilip hakarete maruz kaldı.
Asayiş Haberi
COVİD uygulaması kavgaya dönüştü.İddia ; 2 oğlumu darp ettiler

Burdur’da yaşayan Süleyman Pınarbaşı’nın imalathanesine akşam saatlerinde Yunus Polisleri girdi.

Yunus ekipleri. Ekipler işyeri sahibi Süleyman Pınarbaşı’na neden açık olduklarını sordular, işletmeci Pınarbaşı işletmesinin Gayri Sıhhi işletme ruhsatına sahip olduklarını, kısıtlamadan muaf olduklarını belirttiler. Bunun üzerine iddiaya göre görevli Yunus Polisleri işyeri sahibi Süleyman Pınarbaşı  ve oğulları 1996 doğumlu N.P , 1998 doğumlu O.P'na  hakaret ederek  “Verin lan kimlikleri”  diyerek kimlikleri istedi.

 

Yaşanan gerginliğin ardından iş yeri sahibi Süleyman Pınarbaşı ve iki oğlu ekiplere ruhsat ve kimliklerini verdiler. İş yeri sahibi Süleyman Pınarbaşı’nın iddiasına göre polislere kısıtlamada çalışabileceklerine dair evrakları gösterdi.

 

Evrakları inceleyen polis işyerine sahibi ve oğullarına ceza yazmak isteyince tartışma büyüdü. İş yeri sahibi Pınarbaşı “Cezayı yazamayacaklarını söylediğimizde küçük ve büyük oğlumu ikisini de darp ettiler. Küçük oğlumun gözüne çok yakın mesafeden biber gazı sıktılar. Yaşanan olaydan dolayı hem oğullarım darp edildi, hem de iş yerimde 3-5 bin lira arasında masraf oluştu”  ifadelerini kullandı.

 

OLAY BUNLARLA BİTMEDİ

İddiaya göre gözlatına alınan şahıslar hiç bir engel olmamasına rağmen yaklaşık 1 saat boyunca ters kelepçe olarak bekletilmiş ve adli rapor için doktor karşısına çıkartılmadan bekletilmiş , daha sonra olaya müdahele şüphelilerin avukatları sayesinde 1 saat sonunda adli rapor için doktor karşısına çıkarıldı.

Bir diğer iddia ise adli rapor alınırken şüphelinin yanında doktor odasında 7-8 polis memurunun da bulunduğu bir diğer iddia.

 

NE OLDUYSA O GÜNDEN SONRA OLDU

İşletme sahibi Süleyman Pınarbaşı yaşanan bu olayların çıkış sebebinin ise bir süre önce iş yerine gelen bir emniyet yetkilisinin, işletme sahibine çay içerken azarlar biçimde “Maskeni tak” uyarısının ardından iş yeri sahibi Pınarbaşı’nın “ben maskemi takayım fakat sizin Yunus ekipleriniz lokantalarda yemek yemek yasak olmasına rağmen kalabalık gruplar halinde lokantada yemek yiyorlar. Bunu size şimdi gösterip, ispat ederim” demesinin ardından Yunus Polislerinin iş yerine yakın bir lokantada yemek yerken emniyet yetkilisine göstermesi ve olayı ispat etmesinden sonra ekiplerin kendisine kinlendiğini ve yaşanan tüm bu olayların bundan kaynaklandığını iddia etti.

 

Valilik konuyla ilgili açıklama yaparak “Covid-19 tedbirleri kapsamında İl Hıfzısıhha Kurulu kararı gereği 27.05.2021 günü saat 20.15 sıralarında Merkeze bağlı Özgür Mahallesi Hızır İlyas Caddesi üzerinde şahıslar ve iş yerlerine yönelik yapılan denetim esnasında Covid-19 tedbirlerine riayet etmeyen bir iş yerinde, iş yeri sahibi ve oğulları tarafından görevli memurlara mukavemeti neticesinde 2 (iki) görevli Polis Memuru yaralanmıştır” ifadelerine yer veren Burdur Valiliği  “Konuyla ilgili olarak taraflar karşılıklı olarak birbirlerinden davacı ve şikayetçi olmuşlar, Görevi Yaptırmamak İçin Direnme - Zor Kullanma,   Yetkisine İlişkin Sınırın Aşılması- Mala Zarar Verme- Kasten Yaralama- Tehdit- Hakaret suçlarından adli soruşturma başlatılmıştır.

 

Yaşanan olayla da 3 şüpheli hakkında Covid-19 tedbirlerine aykırı davranmaktan idari işlem yapılmış, şahısların iddiaları ile ilgili görevli memurlar hakkında idari soruşturma başlatılmıştır” ifadelerini kullandı.

 

 

 

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: COVİD, uygulaması, kavgaya, dönüştü.İddia, ;, 2, oğlumu, darp, ettiler,
Yorumlar
Haber Yazılımı