Haber Detayı
06 Kasım 2017 - Pazartesi 14:39
 
Çok ağır bir darbe indirdik !
Diyarbakır Sur Gazileri J. Uzm. Çvş. Erkan Bakır ve J. Uzm. Çvş. Himmet Can için düzenlenen törenle Vali Şerif Yılmaz tarafından Gazilik Rozetleri takdim edildi.
Gündem Haberi
Çok ağır bir darbe indirdik !

İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı tarafından gönderilen Gazilik Rozetleri Burdur Valiliğinde düzenlenen törenle Burdur'lu olan Sur Gazilerine teslim edildi.
 
 
Törene Burdur Valisi Şerif Yılmaz yanı , Garnizon Komutanı P. Alb. Hakan Tutucu , İl Jandarma Komutanı J. Alb. Orhan Kılıç, İl Emniyet Müdürü Arif Çankal, Muharip Gaziler Derneği İl Temsilcisi Hasan Okyar katıldı.
 
 
Gazi J. Uzm. Çvş. Erkan Bakır 20 Ocak 2016 tarihinde, J. Uzm Çvş. Himmet Can'da 15 Şubat 2016 tarihinde Diyarbakır İli Sur İlçesinde Bölücü Terör Örgütü mensuplarına yönelik operasyonlar sırasında yaralanmışlardı.
 
 
Vali Yılmaz, Sur Gazilerine Rozetlerini takdiminin ardından  yaptığı konuşmada; “Öncelikle bu ülke için, canlarını kanlarını gözünü kırpmadan feda etmeye hazır olan tüm güvenlik kuvvetlerine teşekkür ediyorum. Her iki arkadaşımızda, özellikle ülkemizin belli bir bölgesinde devlet hâkimiyetini ortadan kaldırmaya yönelik, ülkenin işgal edilmesine yönelik çukur adamların yapmış olduğu, çukur eylemlere karşı yapılan mücadelede gazi oldular. Çok şükür sizlerin de bildiği gibi o tarihte çukur eylemlerini gerçekleştirenler hak ettikleri cezayı buldular ve bu ülkenin işgal edilemeyeceğini, bu ülkenin parçalanamayacağını, bu ülkenin bölünemeyeceğini orada gördüler. Çok ağır bir darbe indirerek, o bölgeden bu teröristleri temizledik.
 
Tabi o dönemde hem şehitlerimiz oldu. Hem gazilerimiz oldu. Özellikle el yapımı patlayıcılarla arkadaşlarımızın büyük bir kısmı kurulan tuzaklarla ya şehit oldu, ya gazi oldu. Ben gazilerimize milletimiz adına teşekkür ediyorum, Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Hala mücadelemiz devam diyor. Özellikle Türkiye’nin bölünmesi parçalanması için gerek içeriden, gerekse dışarıdan saldırılar artarak devam ettiği bir dönemi yaşıyoruz. Çok şükür Devletimiz, milletiyle, vatandaşıyla hep beraber birlik, beraberlik içerisinde bunlara karşı gereken tavrı davranışı kararlılığı gösteriyor.
 
En son yine Diyarbakır’da bir hücre evine yapılan operasyonda şehit düşen özel harekât polis memuru arkadaşımız vardı. Şehit düşen özel harekat polisinin babasının söyledikleri, hem cenaze namazında, hem de namaz öncesi bana göre Türk Milletinin hissiyatının ifadesidir. Bizlerin hissiyatının ifadesidir. Bu millet bu hissiyata sahip olduğu sürüce gerek içeriden gerek dışarıdan ne yaparlarsa yapsınlar topuda gelse, Sayın Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle hepsine verilecek cevabımız var. Hepsine verilecek ders var. O dersi de veririz. Bu uğurda şehitlerimiz oluyor, gazilerimiz oluyor. Ama hepsine tüm millet 80 milyon milletimiz şükranlarını ifade ediyor.
 
Bugün iki arkadaşımıza taktığımız bu gazilik rozetleri semboliktir. Semboliğin ötesinde bilin ki bütün milletin duaları hisleri duyguları sizlerle beraber, sizlere de teşekkür ediyorum. Sizlerin sayesinde o topraklar namahremin eline geçmedi geçmeyecek”  gazilerimize madalyalarını taktı.
Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Çok, ağır, bir, darbe, indirdik, !,
Yorumlar
Haber Yazılımı