Haber Detayı
23 Nisan 2019 - Salı 12:49
 
Çocuk Başkan "Yok edilmek istenen laik ve Atatürk'çü bir nesli yeniden inşa etmek için var gücümüzle çalışacağız"
23 Nisan etkinlikleri kapsamında temsili olarak Belediye Başkanlığı makamına oturan çocuk Başkan Şimşek "Yok edilmek istenen laik ve Atatürkçü bir neslin yeniden inşa edilmesi için var gücümüzle çalışacağız" dedi.
Gündem Haberi
Çocuk Başkan

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Belediye Başkanlığı makamına Özboyacı İlkokulu Öğrencisi Fethi Boğaç Şimşek oturdu. Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Çocuk Başkan Şimşek’i makamında ziyaret ederek, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını tebrik etti. Çocuk Başkan Fethi Boğaç Şimşek, çiçek takdiminin ardından Başkan Ercengiz’i makamında ağırladı.

Türkiye ve Dünya çocuklarının Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını tebrik eden Çocuk Başkan Fethi Boğaç Şimşek, günün anlam ve önemine değinerek, “Öncelikle ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılaplarına bağlı, yok edilmek istenen laik ve Atatürkçü bir neslin yeniden inşa edilebilmesi için çocuklarımızın ve gençlerimizin belediyesi olarak üzerimize düşen görevlerimizi eksiksiz yerine getireceğiz” dedi. Başkan Ercengiz ise “Ulu Önder Atatürk’ün bize emanet ettiği Cumhuriyet ve yeni neslimiz var. Siz de bunun farkındasınız, hepimiz üzerimize düşen görevi yapacağız. Biz, size başarılar diliyoruz. Var mı çocukların sizden bir talebi?”  diyerek Çocuk Başkan Şimşek’ten, çocukların belediyeden istediği talepleri sordu.

 

‘Çocuk Başkan’ okullara Atatürk kitapları istedi

Çocuk Belediye Başkanı Fethi Boğaç Şimşek, Başkan Ercengiz’den okullara Atatürk kitapları temin etmesini istedi. Çocuk Başkan Şimşek, “İlkokullardaki sınıflara Atatürk kitapları dağıtılmasını istiyoruz” dedi.  Kitap talebini sevinçle karşılayan Başkan Ercengiz, “O zaman çocuklarımız için Nutuk dağıtalım mı? Bunun çalışmasını yapalım, çocuklarımız için Atatürk’ün Nutkunu,  çocuklar için Nutuk halinde yazılmış olarak gönderelim çocuklara ve arkadaşlarımıza ulaştıralım” diye konuştu.  Başkan Ercengiz, son olarak makamına oturan Çocuk Başkan Fethi Boğaç Şimşek’e hediyesini takdim etti.  Tablet hediye eden Başkan Ercengiz, “Çağımız teknoloji çağı, artık dünya avucumuzun içinde tüm bilgileri teknolojiyle sağlayabiliyoruz. Ben de böyle yapmaya çalışıyorum ama çocuklarımız bu konuda bizden daha pratikler, daha hızlılar. Çalışmalarınız da başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Çocuk Başkan Fethi Boğaç Şimşek, daha sonra telsizi eline alarak, talimatlarını verdi.  Burdur Zabıtasına anons yapan Çocuk Başkan Şimşek, Halk Pazarındaki durumu sordu. Burdur İtfaiyesinden de bilgi alan Şimşek, son olarak telsizle tüm birimlere seslenerek, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını tebrik etti.

Kaynak: Editör: Ebru Sağlık
Etiketler: Çocuk, Başkan, "Yok, edilmek, istenen, laik, ve, Atatürk'çü, bir, nesli, yeniden, inşa, etmek, için, var, gücümüzle, çalışacağız",
Yorumlar
Haber Yazılımı