Haber Detayı
29 Nisan 2022 - Cuma 12:21
 
CHP Milletvekili ,TBMM İdare Amiri Göker Ramazan Bayramı ve 1 Mayıs için kutlama mesajı yayınladı.
CHP Milletvekili ,TBMM İdare Amiri Göker Ramazan Bayramı mesajı yayınladı. Göker "Her günümüzü bayram tadında yaşamak için; Yoksulluğu yok etmeli, fakir fukaranın yüzünü güldürmeli, toplumsal adaleti sağlamalı herkesin hakkının sonuna kadar korunduğu bir Türkiye kurmalıyız" dedi.
Siyaset Haberi
CHP Milletvekili ,TBMM İdare Amiri Göker Ramazan Bayramı ve 1 Mayıs için kutlama mesajı yayınladı.

CHP Milletvekili ,TBMM İdare Amiri Göker Ramazan Bayramı ve 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlama mesajı yayınladı. Göker "Her günümüzü bayram tadında yaşamak için; Yoksulluğu yok etmeli, fakir fukaranın yüzünü güldürmeli, toplumsal adaleti sağlamalı ,herkesin hakkının sonuna kadar korunduğu bir Türkiye kurmalıyız" dedi.

 

Göker'in Ramazan Bayramı ve 1 Mayıs için kutlama mesajlarının tamamı şöyle; 

Gönül coğrafyamızı güzelleştiren ve yüreklerimizi bir kez daha sevgi, dostluk ve dayanışma hisleriyle dolduran mübarek Ramazan Bayramı’na ulaşmanın mutluluğu içindeyiz. Hepimiz için büyük öneme sahip olan, birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendiren, dostluk, barış ve dayanışma ortamı oluşturan bayramlarda ülkemize ve milletimize olan sorumluluklarımızı daha yakından hatırlamalıyız.

Ülkemizin ve içinde bulunduğumuz coğrafyanın durumu ortadadır. Bu gerçeğin bilinmesine rağmen toplumu ayrıştıran, vatandaşları kutuplaştıran ve kamplara bölen bir dil kullanmanın kimseye bir faydası yoktur.

Her günümüzü bayram tadında yaşamak için; Yoksulluğu yok etmeli,fakir fukaranın yüzünü güldürmeli,toplumsal adaleti sağlamalı

Herkesin hakkının sonuna kadar korunduğu bir Türkiye kurmalıyız.

Bizlere özgürlük ve demokrasi içerisinde bayramlar yaşama fırsatını veren ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, Ramazan Bayramı'nın milletimize, ülkemize, dünyaya ve tüm insanlığa barış ve kardeşlik getirmesini diliyorum"

Milletvekili Göker 'in 1 Mayıs İşçi Bayramı mesajı ise şöyle ;

1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı, ülkemizde ve tüm dünyada emekçiler tarafından birlik, dayanışma ve haksızlıklarla mücadele günü olarak kutlanmaktadır. Ancak bu kutlamalar her sene artarak devam eden işsizlik sorununu ve emek sömürüsünü bir türlü sonlandıramamaktadır. 

Ülkemizde TÜİK verilerine göre resmi işsiz sayısı 3 milyon 579 bin kişi olup, iş aramaktan vazgeçenler hesaba katıldığında işsiz sayısı 8 milyon kişiye yükselmektedir. 15-24 yaş arası her beş gençten birisi işsiz olup, işsizlikle hayat pahalılığı arasında ezilen gençlerimiz artık kurtuluşu yurt dışında arar hale gelmiştir.

TÜRK-İŞ mart ayı araştırması sonuçlarına göre ülkemizde dört kişilik bir ailenin açlık sınırı 4 bin 928, yoksulluk sınırı ise 16 bin 52 liraya yükselmiştir. Açlık sınırı 2022 yılı için belirlenen 4253 liralık asgari ücreti şimdiden 675 lira geçmiştir.

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi'nin verilerine göre 2021 yılında en az 2170 işçi iş cinayetlerinde hayatını kaybetmiştir. “İş kazaları ve meslek hastalıkları kader değildir” düşüncesinden hareketle yeni iş cinayetlerine yol açmamak için iş sağlığı ve güvenliğinde zihniyet değişimine gidilmeli, önce insan ve işçi güvenliği anlayışı benimsenmelidir.

İş güvenliği ve işyeri hekimleri etik ve mesleki bağımsızlık çerçevesinde görevlerini yapmalı, toplumun her kesiminde güvenlik bilincinin ve güvenlik kültürünün oluşturulması için çaba gösterilmelidir. Sigortasız ve sendikasız çalıştırma önlenmeli, kayıt dışı ekonomi kayıt altına alınmalıdır.

İşsizlik sorununun ortadan kalktığı, iş cinayetlerinin son bulduğu, yoksulluk ve gelir dağılımındaki eşitsizliğin düzeltildiği ve tüm emekçi vatandaşlarımızın emeklerinin karşılıklarını alabildikleri güzel bir gelecek umuduyla, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyorum.

 

 

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: CHP, Milletvekili, ,TBMM, İdare, Amiri, Göker, Ramazan, Bayramı, ve, 1, Mayıs, için, kutlama, mesajı, yayınladı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı