Haber Detayı
21 Ağustos 2019 - Çarşamba 18:30
 
CHP Merkez İlçe Başkanı AKP yöneticilerine tavsiyelerde bulundu.
CHP Burdur Merkez İlçe Başkanı Sıdıka Gül Oğuzkan AKP Milletvekili ve yöneticilerine tavsiyelerde bulundu.
Siyaset Haberi
CHP Merkez İlçe Başkanı AKP yöneticilerine tavsiyelerde bulundu.

CHP Burdur Merkez İlçe Başkanı SIdıka Gül Oğuzkan AKP İl Başkanı Volkan Mengi'nin Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'i hedef aldığı basın açıklamasına CHP kanadından tepkiler sürüyor.

 

CHP Burdur Merkez İlçe Başkanı Sıdıka Gül Oğuzkan'ın basın kuruluşlarına gönderdiği yazılı açıklaması gündeme bomba gibi düştü.Oğuzkan AKP Burdur Milletvekili Bayram Özçelik ve AKP Burdur İl Başkanı Volkan Mengi'ye kavgacı siyasetten uzak durmaları konusunda kendilerini düzeltmek için "illaki kendinizden bir isimi örnek olarak istiyorsanız Yasin Uğur'u örnek alın" diyerek telkinlerde bulunarak Başkan ALi Orkun Ercengiz'e sahip çıktı.

 

Başkan Oğuzkan yazılı basın açıklamasında "Özellikle ekonomik krizin, işsizliğin tavan yaptığı şu günlerde Cumhuriyet Halk Partisi olarak siyasi gerilimin düşmesi, tüm partiler el ele verip Burdur için, Burdurlular için gönül birliği yapmaya en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde ne yazık ki AKP’nin tutarsız tavırları siyasi tansiyonu yükseltmektedir.

 

Çaya, şekere, elektriğe, doğal gaza, akaryakıta, vergilere ve cezalara ve birçok tüketim ürününe getirilen zamların konuşulmasının önüne geçmek, işsizliğin, yoksulluğun konuşulmasını önlemek için her defasında olur olmaz sebeplerle Burdur Belediye Başkanımız Ali Orkun Ercengiz’e saldıran, Belediyenin hizmetlerini engellemek için el birliği yapıp gece gündüz vatandaşın hizmetini engellemeye çalışan AKP yöneticileri şunu iyi bilmelidir, bizim amacımız çalgı çengi değil vatandaşa hizmettir.

          

 Kavgacı ve ayrıştırmacı siyasetin karşılığını 31 Mart yerel seçimlerinde halkımız göstermiş ve Başkanımız Ali Orkun Ercengiz’e 54 oy vererek AKP’ye tokat gibi bir cevap vermiştir.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak gelin Burdur’daki işsizliğe bir çare olalım, gözleri ışıl ışıl bakan gençlerimize iş ve ekmek kapıları oluşturmak için elimizi hep birlikte taşın altına koyalım dememize rağmen her defasında yol yaptık, bina yaptık gibi sanki hakkullah bağılarmışçasına demeçler veren AKP yetkililerine buradan şunu hatırlatmak isteriz yaptığınız tüm yatırımları memurumuzun, işçimizin, emeklimizin, esnafımızın ödediği vergiler ile yaptınız. Bu güne kadar hükümet olarak Burdur’a istihdam sağlayacak hangi yatırımınız varda olur olmaz ithamlarla Burdur Belediye Başkanına saldırıyorsunuz.

Son zamanlarda vatandaşın sorduğu zamlara, ülkedeki ekonomik krize, işsizliğe, çiftçinin içler acısı haline cevap veremediği için vatandaşın içine çıkamayan, halkın yüzüne bakamayan AKP Milletvekili Bayram Özçelik ve İl Başkanı Volkan Mengi’ye tavsiyemiz şudur ki siz kendi yanlışlarınızı düzeltin, olur olmaz safsatalarla Burdur Belediyesi ile uğraşmayın. Kendinizi düzeltmek için illaki kendinizden bir örnek istiyorsanız Milletvekilliğinde yeni olmasına rağmen tavır ve davranışları ile kendini beli eden AKP Milletvekiliniz Yasin Uğur’u örnek alın.

Bu bağlamda Halkın karşısına çıkacak mecalleri kalmadığı için Belediyemizin 2.sini düzenlediği Güreşlerde olamamanın ezikliğini kamufle etmek üzere başarılı bir organizasyonunun ardından neredeyse AKP dışında herkesin, her siyasi partinin olduğu alan canlarını sıkmış olacak ki o sorulara cevap vermemek için saçma sapan bir üslupla seviyesiz siyasetlerini de şiddetle kınıyorum…" ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Editör: Ebru Sağlık
Etiketler: CHP, Merkez, İlçe, Başkanı, AKP, yöneticilerine, tavsiyelerde, bulundu.,
Yorumlar
Haber Yazılımı