Haber Detayı
06 Ocak 2021 - Çarşamba 17:13
 
CHP Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Burdur'a geldi
Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı ve MYK Üyesi Bahar Önal, CHP İl Başkanlığı’nı ziyaret etti.
Siyaset Haberi
CHP Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Burdur'a geldi

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı ve MYK Üyesi Bahar Önal, CHP İl Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Başkanı Zinet Gezer partilileriyle birlikte CHP Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı MYK Üyesi Bahar Önal’ı il başkanlığı binasında karşıladılar.

Partililerle birlikte yapılan değerlendimede, CHP Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Önal başkanlığında ‘Yaşam Hak Projesi’ anlatıldı. Daha sonra toplantının ardından El Sanatları Merkezi ziyaret edildi. ‘Yaşam Hak Projesi’ katılımcılara tanıtıldı.

‘Yaşam Hak’ Projesi

Neden böyle bir projeye ihtiyaç duyuldu?

Ne yazık ki ülkemizde bir cins kırım yaşanıyor. Kadınlar sırf kadın oldukları için öldürülüyor, şiddet görüyor. Ülkeyi yönetenler ise “kadına yönelik şiddetle mücadele” konusunda samimi değil. Biz, bu projeyle tüm şiddet gören kadınlara destek olmayı hedefliyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi’ni sığınacakları bir yuva olarak görmelerini arzu ediyoruz.

Yaşam Hak Projesi’yle ilgili verilen bilgide;

“YaşamHak Projesi ile Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi’nde 7/24 çalışacak bir çağrı merkezimiz kuruldu.  Şiddete ve ya tacize uğrayan kadın ve çocuklarımız 4448285’i arayabilir ya da Yaşam Hak Web sayfasından ulaşım sağlayabilirler. Bu proje ile tüm kadınlarımız, kadın kollarımız kadına şiddet projesinde görev yapmaya hazırız.

Bu YaşamHak Projesi ile şiddete, tacize uğrayan kadın ve çocuklaramıza aşağıdaki hizmetler sunulacaktır;

-Hukuki destekle avukat sağlanacak,

-Sığınma ihtiyaçlarına destek verilecek,

-CHP Kadın Kolları olarak duruşmaların takipçisi olunacak,

-Karakollarda ve savcılıklarda destek verilecek,

-Kadın Dernekleri ile iletişim sağlanarak, işbirliği yapılarak destek olunacak,

Bu proje ile şiddetin boyutu ve kapsamı ne olursa olsun destek olacağız.

Eğer şiddet görüyorsan, kendin, geleceğin, hayatın ve çocukların için endişeleniyorsan CHP Kadın Kolları Başkanlığı var. Hiçbir kadınımız YALNIZ DEĞİL BİZ VARIZ.

7/24, 4448285 numaralı çağrı merkezinden destek isteyebilirler.

Projede kimler görev alacak?

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 81 ildeki tüm kadın örgütleri bu projede görev alacaktır. Biliyoruz ki kadının halinden yine en iyi kadınlar anlar; çünkü biz kadınlar görünmez iplerle birbirimize bağlıyız.

Amacımız ne?

Amacımız sadece şiddet gören kadınların yaşam hakkını savunmak değil; aynı zamanda bu yaşama yön vermek, değiştirmek! İşte bu değişim, birlikte kuracağımız eşit ve aydınlık yarınların habercisi olacak.

Ne yapacağız?

Genel Merkezimizde 7/24 çalışacak olan bir çağrı merkezi kurduk. Pazartesi günü, saat 10:00’dan itibaren hizmete girecek olan bu merkez kanalıyla, korkutulmaya, sindirilmeye, dört duvar içinde şiddetin her türlüsüne maruz bırakılmaya çalışılan kadınları, onların sesi ile kucaklayacağız. Aynı zamanda yasamhak.com web sayfamızdan bize elektronik posta ile ulaşmalarını sağlayacağız. Dayanışarak, mücadele ederek, örgütlü ve sağlam temeller atacağız.

Sloganımız ne?

Cumhuriyet Halk Partisi kadın kolları olarak kadınlarla temas kurduğumuzda şunu gördük: Türkiye’de şiddete uğrayan birçok kadın; baskı, korku ve güvensizlik nedeniyle gördüğü şiddeti dile getiremiyor. Bu şiddet kendini değersiz hmesine, kendini anlatamadıkça yalnızlaşmasına, istemese dahi kendini toplumdan soyutlamasına sebep oluyor. Oysa böyle olmak zorunda değil. Bu nedenle şöyle bir sloganla yola çıktık: Yalnız Değilsin; Biz Varız!” denildi.

Kaynak: Editör: Enes Pirim
Etiketler: CHP, Kadın, Kolları, Genel, Başkan, Yardımcısı, Burdur'a, geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı