Haber Detayı
06 Şubat 2019 - Çarşamba 00:53
 
Canlı yayında karşımıza çıkmadıkları sürece içi boş iddialara cevap vermeyeceğiz
CHP İl Başkanı İzzet Akbulut AK Parti İl Başkanı Mengi'nin bugün yaptığı basın açıklamasına cevap verdi. "Başkanımız Ercengiz ile canlı yayına çıkmadıkları sürece içi boş iddialara cevap vermeyeceğiz"
Siyaset Haberi
Canlı yayında karşımıza çıkmadıkları sürece içi boş iddialara cevap vermeyeceğiz

Bugün AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi'nin yaptığı basın açıklamasında Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve Ali Say hakkındaki iddialarına CHP İl Başkanı İzzet Akbulut'tan cevap geldi.

 

CHP İl Başkanı AKbulut açıklamasında "Burdan tüm kamuoyuna sesleniyorum akp belediye başkan adayı, Belediye Başkanımızın davetine karşılık verip canlı yayında karşısına çıkmadıkca bir daha Akp’nin bu içi boş iddialarına cevap vermeyeceğiz.Biz vatandaşlarımızın sorunlarına nasıl derman olmaya devam edeceğiz bunun derdinde olacağız, biz akpnin yaratmış olduğu hayat pahalılığına, ekonomik krize, işsizliğe nasıl derman olacağız bunlarla meşgul olacağız" ifadelerine yer verdi.

 

Akbulut'un yazılı açıklamasında dikkat çeken bir diğer husus ise AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi'ye yönelttiği "Sana defalarca MÜFTERİ diyen Başkanımıza yanıt veremeyen il Başkanı yine kendini gündemde tutmak için çabaları nafiledir. Akraba ilişkilerine gelince; bence sevgili mevkidaşım bu konulara çok girerse kendilerinin zararlı çıkacağını hatırlamalıdır" ifadeler oldu.

 

İşte Başkan Akbulut'un o yazılı açıklaması ; 

 

Bugün Akp il başkanı basın mensuplarını partisine davet edip bazı içi boş açıklamalar yaparak her geçen gün çığ gibi büyüyen “Bu şehrin Ali Orkun Ercengiz’le yola devam etmeye ihtiyacı var, yaparsa yine bizim Ali yapar” düşüncesini durdurabilir miyim maksatlı bir girişimi olmuştur.


Daha önce de iki kez idari yargıya giderek RED cevabı alan ve üçüncü kez yargıya giderek henüz sonuçlanmayan başvuruyu sanki kazanılmış bir dava gibi gösterip hem toplumsal algıyı hem de idari yargıyı tahakküm altına almaya çalışmaktadır.


Rant kelimesinin karşılığının ne olduğunu Akp belediyelerinin daha iyi bildiğini hatırlatarak “eğer bu alanda bir rant varsa gel devredelim” diyen Başkanımız Ercengiz’e karşılık veremeden iftiralarına devam etmektedir. İsimlerle ithamda bulunduğu kurum Burdur Belediye Başkanlığı olup kararlar yasalar göz önünde bulundurularak alınır. Sana defalarca MÜFTERİ diyen Başkanımıza yanıt veremeyen il Başkanı yine kendini gündemde tutmak için çabaları nafiledir. Akraba ilişkilerine gelince; bence sevgili mevkidaşım bu konulara çok girerse kendilerinin zararlı çıkacağını hatırlamalıdır.
Bugüne kadar akp dönemine ait belediyecilikte, Belediye şirketlerinde batırılan 5,5 trilyonun hesabını veremeyenler bugün hangi yüzle hesap sormaktadır.


Şunu belirtmeliyim ki Belediye Başkanımız Ali Orkun Ercengiz ve meclis üyelerimiz beş yıl boyunca kanunlara aykırı hiç bir kararın altına imza atmamış; bir yandan geçmiş dönemin 40 trilyon borcunu ödeyip bir yandan  belediyecilik hizmetlerini devam ettirmiştir.Akp il Başkanı aksini iddia ediyor ise basın açıklaması yapmasına gerek yoktur; ne varsa elinde bilgi, belge verir Belediye başkan adayına” çık Belediye Başkanının karşısına, hazır hodrimeydan demiş sana, anlat bunları” der.Tüm halkımızda canlı yayınla gerçekleri öğrenmiş olur.Burdan tüm kamuoyuna sesleniyorum akp belediye başkan adayı, Belediye Başkanımızın davetine karşılık verip canlı yayında karşısına çıkmadıkca bir daha Akp’nin bu içi boş iddialarına cevap vermeyeceğiz.Biz vatandaşlarımızın sorunlarına nasıl derman olmaya devam edeceğiz bunun derdinde olacağız, biz akpnin yaratmış olduğu hayat pahalılığına, ekonomik krize, işsizliğe nasıl derman olacağız bunlarla meşgul olacağız.

 

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Canlı, yayında, karşımıza, çıkmadıkları, sürece, içi, boş, iddialara, cevap, vermeyeceğiz,
Yorumlar
Haber Yazılımı