Haber Detayı
19 Mart 2020 - Perşembe 17:31
 
Camiler kapalı tutulacak,Sala okunmayacak.
Burdur Valiliği açıklama yaptı,camiler kapalı tutulacak,Sala okunmayacak.
Gündem Haberi
Camiler kapalı tutulacak,Sala okunmayacak.

"Burdur Valiliği Corona Virüs ile ilgili olarak alınan tedbirler kapsamında Miraç Kandili ve Cuma namazı dolayısıyla camilerin kapalı tutulacağını ve Sala okunmayacağını duyurdu.

 

Burdur Valiliğinden yapılan açıklama şöyle ; 

 

"Koronavirüs salgınına karşı Ülke genelinde mücadelenin başarı ile sürdürülebilmesi için bugüne kadar alınan tedbirlere ilave olarak farklı bir karar alınıncaya kadar Diyanet İşleri Başkanlığının 19.03.2020 tarihli ve 278162 sayılı yazıları gereğince;

 

20.03.2020 günü Cuma namazı vaktinde ve 21.03.2020 Cumartesi günü Miraç Kandili dolayısı ile yatsı namazı vaktinde camilerimiz (kamu kurum ve kuruluşları, Kur’an kursları ve yurtlarda bulunan mescitler de dahil olmak üzere) kapalı tutulacak ve Cuma Namazı için Sala okunmayacaktır.

 

Bu tedbirlerin nihai amacı toplumumuzun sağlığını korumak ve büyük risk teşkil eden Koronavirüs salgınını kontrol altında tutmaktır. Dolayısıyla söz konusu tedbirlerin uygulanması insanî ve vicdanî bir sorumluluktur. Halkımızın pek çok alanda olduğu gibi bu mücadelede de adeta kenetlenerek verilen bu çabaya destek olmasını, Devletimizce uygulanan tedbir kurallarına titizlikle uymasını önemle rica ediyoruz.

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Camiler, kapalı, tutulacak,Sala, okunmayacak.,
Yorumlar
Haber Yazılımı