Haber Detayı
13 Aralık 2019 - Cuma 12:19
 
Burdur Şekeri üretimde beşinci.
AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi Burdur Şeker Fabrikasını ziyaret etti.
Gündem Haberi
Burdur Şekeri üretimde beşinci.

AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Okan ve İl Başkan Yardımcısı Kaya Çelik ile birlikte Burdur Şeker Fabrikasını ziyaret etti.

 

Ziyaretleri kapsamında Burdur Şeker Fabrikasını ziyaret eden AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi beraberindekiler ile birlikte fabrika binasını gezerek çalışmalar ve pancar alım kampanyası hakkında Burdur Şeker Fabrikası Müdürü Yıldıray Özbay’dan bilgi aldı.

 

AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi; "Pancar hasadının başlaması ile birlikte fabrika çalışmaya başlıyor. Toplanan pancarlar işlenerek şeker üretimi başlamış oluyor. Burdur Şeker Fabrikamızda kampanyanın 78. gününde 55 Milyon Kg. Şeker üretimi yapılarak 406.600.000 Kg. Pancar işlenmiş. Kıymetli müdürümüzden aldığımız bilgiye göre 70 Milyon Kg. şeker üretimini hedefliyorlar. Fabrika  günlük 5.200 ton pancar işleme ile Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. ait 15 fabrika arasında 5. Sırada. İtina ile ülkemizin en güzel tatlarından biri olan Burdur Şekerimizin gece gündüz yoğun bir şekilde çalışarak üretimini gerçekleştiren tüm çalışanlara teşekkür ediyorum’’ dedi.

Kaynak: Editör: Ebru Sağlık
Etiketler: Burdur, Şekeri, üretimde, beşinci.,
Yorumlar
Haber Yazılımı