Haber Detayı
30 Mayıs 2019 - Perşembe 23:42
 
Burdur halkının iki eli yakanızda olacak.
CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut Burdur Devlet Hastanesinde yaşanan sorunlarla ilgili konuştu.
Gündem Haberi
Burdur halkının iki eli yakanızda olacak.

CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut Burdur Devlet Hastanesinde yaşanan sorunlarla ilgili konuştu.

 

İl Başkanı Akbulut basın kuruluşlarına gönderdiği yazılı basın açıklamasında BBurdur'da görev yapıp Burdur'da yaşamak isteyen onca doktorun şimdi birden bire neden tayin istediklerini , bunun sonucunun ne olacağını ve hangi sebeplerle bu sorunların ortaya çıktığını sordu.

 

Başkan Akbulut açıklamasının sonunda ise bu sorunların bir an önce çözüme kavuşturulmadığı takdirde Burdur halkının iki elinin buna sebep olanların yakasında olduğunu söyledi.

 

CHP İl Başkanı Akbulut'un bu açıklamasının yerel basında yer almasının hemen ardından ise Burdur İl Sağlık Müdürlüğünden gelen mail akıllara Akbulut'a cevap mı sorularını getirdi.

Akbulut açıklamsında şu ifadelere yer verdi "Burdur Sağlık İl Müdürlüğü, hatırlanacağı üzere Burdur Belediyesinin sosyal projeler kapsamında son beş senedir alışkanlık hale getirdiği hoş geldin bebek paketlerinin hastaneye girişlerini yasaklamıştı.Bizler Sağlık İl Müdürlüğünden Burdur halkımızın yararına yapılan uygulamaların durdurulmasından öte şu an devlet hastenemizde yaşanan ve sayıları artarak yaşanmasından korkulan uzman doktorlarımızın tayin istemelerini durdurmalarını bekliyoruz.Doktorlarımızın ne gibi sıkıntıları vardır ki, uzun süredir şehrimizde yaşayan, buradan emekli olup Burdur da yaşamlarını sürdürmek isteyen doktorlarımız şimdi başka şehirlere gitmek istemektedirler? Hastane yönetiminin hangi yanlış yönetimleri performans primlerini adeta sıfırlamıştır?Mevcut hastanemizin Fiziki koşullarının yetersiz olması sebebiyle yenisi yapılacak Devlet Hastanemizin durumu ne aşamadadır? Yerel seçim öncesi tabelasını gördüğümüz Yeni Hastanenin kendisini görmek için ne kadar daha bekleyeceğiz? Bu sorularımıza cevap verip vermeyeceğinizi bilmiyoruz ama doktorlarımızın sorunlarına bir an önce çare bulup bu tayinleri durdurmak zorunda olduğunuzu aksi takdirde Burdur Halkının iki elinin yakanızda olacağını biliyoruz"

 

İl Sağlık Müdürlüğü basın kuruluşlarına gönderdiği mailin başlığını "Artık başka şehirlere tedaviye gidilmeyecek" başlığı ile servis etti.

Sağlık Müdürlüğünün basın bültenin içeriği ise tam da şöyle ;

 

"Ülkemiz sağlık alanında emin adımlarla ilerlerken sağlık alanındaki güncel gelişmeler ve teknolojiler de Burdur Devlet Hastanesi sistemine entegre ediliyor.

 

Bu kapsamda Burdur Devlet Hastanesine son teknoloji ürünü yeni beyin cerrahi mikroskobu ve göz cerrahi mikroskobu kazandırıldı.

Hastane Başhekimi Dr. Mustafa Güngör  "Finansmanı AB tarafından sağlanan ve T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından uygulanmakta olan Sıhhat projesi kapsamında Nöroşirurji Mikroskobu (Beyin Ameliyatı Mikroskobu) ve Oftalmik Cerrahi Mikroskobu (Göz Cerrahisi Mikroskobu) alımı gerçekleştirilmiş olup Burdurlu hemşerilerimizin hizmetine sunulmuştur." dedi.

Açıklamasına devam eden Sayın Güngör, ‘’Hastanemize kazandırdığımız beyin cerrahi mikroskobu ve göz cerrahi mikroskobu sayesinde hasta ve hasta yakınlarımız başka illere gitmek zorunda kalmayacaklar. Beyin cerrahi mikroskobu sayesinde Mikrocerrahi ile bel fıtığı, boyun fıtığı, omurilik tümörleri, boyun bölgesi omurga kırıkları ameliyatları ile Mikroskobik Varikoselektomi ameliyatı yapılabilmektedir. Göz hastalıkları için hastanemiz ameliyathanesine kazandırılan gelişmiş ameliyat mikroskobu sayesinde çok daha yüksek kalitede görüntü elde edilebilmekte ve bu sayede ameliyatlar sırasında oluşabilecek problemler minimalize edilebilmektedir.

 

Hasta ve hasta yakınlarımızın kendi şehirlerinde bu imkâna sahip olmaları, hem şehrimiz hem de ülkemiz ekonomisine önemli katkılar sağlayacaktır. Hastanemizin her bakımdan daha donanımlı olması için imkânlarımız ölçüsünde çalışmalar yürütmeye devam edeceğiz. Unutmayalım ki hepimiz bu hastalıklara yakalanabiliriz, bir yakınımız bu hastalıklarla mücadele edebilir. Bu yatırımlar sadece ülkemize şehrimize değil kendimize de yapılan yatırımlar. Bu teknolojiye hepimiz ihtiyaç duyabiliriz. Gelişen teknolojilerin ve yeni hizmet binasının Burdur’umuza kazandırılması noktasında çalışmalarımız devam edecektir’’ 

 

Kaynak: Editör: Ebru Sağlık
Etiketler: Burdur, halkının, iki, eli, yakanızda, olacak.,
Yorumlar
Haber Yazılımı