Haber Detayı
20 Kasım 2017 - Pazartesi 13:04
 
Burdur halkına umarız böyle bir yanlış yapılmaz.
CHP Milletvekili Dr.Mehmet Göker bu kez gündemine hızlı treni taşıdı.
Diğer Haberi
Burdur halkına umarız böyle bir yanlış yapılmaz.

CHP Burdur Milletveikili Dr.Mehmet Göker yaptığı yazılı basın açıklamasında bu defa gündemine Yüksek Hızlı Treni aldı.

 

Milletveikili Göker'in açıklamasında "son günlerde Antalya-Burdur-Isparta Yüksek Hızlı Tren güzergâhının durumu ile ilgili kamuoyunda bizi endişelendiren bazı bilgiler dolaşmaktadır. Söz konusu bilgilere göre Afyon’dan gelen hattın Üniversitenin ve Tugayın bulunduğu Burdur merkezinin by-pass edilerek, Isparta üzerinden Burdur’un Bucak ilçesinden geçeceği ve Antalya’ya ulaşacağı konuşulmaktadır. Bununla birlikte Burdur hattının da uzun zamandan beri yolcu taşımacılığına kapalı olması bu bilgiyi adeta teyit eder niteliktedir" diyerek Burdur'un Yüksek Hızlı Tren güzergahından çıkarılabileceğini ima etti.

 

İşte Göker'in o basın açıklaması  ; 

Değerli Burdur Halkı;

Burdur’dan da geçtiği varsayılan Yüksek Hızlı Tren projesinin uzun yıllardan beri gündemde olduğu ve bununla ilgili fizibilite çalışmalarının yapıldığını tüm Burdur kamuoyu yakından takip etmektedir.

 

2017 yılının Şubat ayında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Eskişehir’in Yüksek Hızlı Tren ile Afyonkarahisar üzerinden Antalya’ya bağlanmasını önemsediklerini ve bununla ilgili çalışmanın yapılacağını söylemişti.

 

Ardından Temmuz ayında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Twitter hesabından Antalya- Burdur- Isparta yüksek hızlı tren güzergâhının belirlendiğini ve uygulama projelerinin başlayacağını belirtmişti.

 

Ancak son günlerde Antalya-Burdur-Isparta Yüksek Hızlı Tren güzergâhının durumu ile ilgili kamuoyunda bizi endişelendiren bazı bilgiler dolaşmaktadır. Söz konusu bilgilere göre Afyon’dan gelen hattın Üniversitenin ve Tugayın bulunduğu Burdur merkezinin by-pass edilerek, Isparta üzerinden Burdur’un Bucak ilçesinden geçeceği ve Antalya’ya ulaşacağı konuşulmaktadır. Bununla birlikte Burdur hattının da uzun zamandan beri yolcu taşımacılığına kapalı olması bu bilgiyi adeta teyit eder niteliktedir.

 

Diğer taraftan, Afyon’a bağlı 7. Bölge Müdürlüğü’nün altında faaliyetlerini sürdüren Burdur Garı’nın, Müdürlük seviyesinden Şefliğe dönüştürülmesi hakkında 26 Mayıs 2017 tarihinde verdiğim soru önergesinin cevapsız bırakılması şimdi daha anlamlı hale gelmiştir. 

      

Tüm bunlar alt alta sıralandığında, AKP Hükümeti Yüksek Hızlı Tren Projesinde Burdur’u gözden çıkartırsa bu kimseye sürpriz olmayacaktır.  

 

Burdur halkı olarak umuyoruz ki AKP hükümeti Burdur halkına böyle bir yanlış yapmaz.

 

 

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Burdur, halkına, umarız, böyle, bir, yanlış, yapılmaz.,
Yorumlar
Haber Yazılımı