Haber Detayı
26 Ocak 2019 - Cumartesi 18:34
 
Burdur Belediyesi uyardı.Sahtekarlara dikkat !
Bugün akşam saatlerinde Burdur Belediyesi Basın Bürosundan yapılan açıklama ile Burdur halkının sahtekarlara dikkat etmesi uyarısı yapıldı.
Gündem Haberi
Burdur Belediyesi uyardı.Sahtekarlara dikkat !

Bugün akşam saatlerinde Burdur Belediyesi Basın Bürosundan yapılan yazılı açıklama ile Burdur halkı sahtekarlara karşı uyarıldı.

 

Yapılan yazılı açıklamada "Son günlerde Belediyemize gelen ihbar ve şikayetler nedeniyle bu açıklamayı yapma greği doğmuştur" denildi.

 

Burdur Belediyesinin basın kuruluşlarına vatandaşı bilgilendirmek amacıyla gönderdiği açıklama şöyle ; 

Son zamanlarda Belediyemiz birimlerine gelen talep ve şikâyetler nedeniyle bu açıklamayı yapma zorunluluğumuz doğmuştur.

        

Burdur Belediyesi olarak en başından bu yana  tüm safhaları ve çalışmalarının içinde olduğumuz ve 9.000 metrekarelik alanı bedelsiz hiçbir hak talep etmeden halkımız yararına TOKİ’ye devredeceğimiz alan ile birlikte Bozkurt Mahallesinde yapılması planlanan ve 23 Ocak 2019 tarihinde TOKİ tarafından ihalesi yapılan TOKİ konutları ve Kentsel dönüşüm noktalarında inşa edilmesi planlanan konutlar için bazı çevre ve kişilerin bilinçli olarak yurttaşlarımıza bazı belgeler imzalatılmak suretiyle TOKİ’den ev sahibi yapma sözü verdikleri duyum ve ihbarları almaktayız.

 

 Yurttaşlarımız şunu bilmelidir ki Bozkurt Mahallesinde yapılacak olan TOKİ konutları ve Kentsel dönüşüm projeleri için Toplu Konut İdaresi (TOKİ) hiçbir başvuru adresi belirtmemiş ve başvuru kabulüne başlamamıştır.

 

Vatandaşlarımızın telafisi olmayan her hangi bir mağduriyete uğramamaları için TOKİ veya Burdur Belediyesi harici hiçbir kuruluş, gerçek ve Tüzel Kişiliğe itibar etmemelerini önemle rica ederiz.

 

Burdur Belediye Başkanlığı olarak TOKİ’nin başvuru sürecine başlayacağı günü, saati ve başvuru noktalarını siz değerli yurttaşlarımıza her ilan ve duyuru kanalını kullanarak bilgilendirmesini yapacağız. Saygılarımızla.

Kaynak: Editör: Ebru Sağlık
Etiketler: Burdur, Belediyesi, uyardı.Sahtekarlara, dikkat, !, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı