Haber Detayı
17 Haziran 2019 - Pazartesi 19:33
 
Burdur Belediyesi Sel sınavını başarıyla atlattı.
Bugün akşam saat 18:00 sıralarında başlayan sağanak yağmur Burdur'a sel getirdi.
Diğer Haberi
Burdur Belediyesi Sel sınavını başarıyla atlattı.

Bugün akşam saat 18:00 sıralarında başlayan sağanak yağış Burdur ve çevresinde etkili oldu.

 

Burdur Valiliği  sosyal medya hesaplarında öncesinde uyarı amaçlı olarak Meteoroloji Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıyı paylaştı.Burdur Valiliği sosyal medya hesabında paylaşılan Meteorolojik Uyarı'da afetin ortalama başlangıç saati öğlen saat 12:00 ve bitiş saati ise öğleden sonra saat 19:00 aralığını gösteriyordu.

 

Meteoroloji Müdürlüğünün tahminleri tuttu ve saat 18:00 itibarıyla Burdur ve çevresinde sağnak yağış etkisini gösterdi.

 

Burdur çayında meydana gelen taşkınlar vatandaşlar tarafından kameralara kaydedildi ve sosyal medya hesaplarından paylaşıldı.

 

Burdur Meteoroloji Müdürlüğünden aldığımız bilgilere göre son zamanların en kuvvetli yapışını yaşayan Burdur Merkez'de herhangi bir sel taşkını yaşamadan afeti atlattı.Metrekareye Burdur Merkez'de ortalama 16 Kilogram yağış düştü.Bu rakamlar MAKÜ İstiklal yerleşkesi civarında 30 kilogramları bulurken Serenler Oteli civarında ise 20 kilogramlar civarında olduğu açıklandı.

 

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'in en çok önem verdiği konulardan bir tanesi olan drenaj çalışmaları meyvesini verdi ve Burdur Merkezde büyük bir sıkıntı yaşanmadan sel felaketi atlatıldı.

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Burdur, Belediyesi, Sel, sınavını, başarıyla, atlattı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı