Haber Detayı
30 Nisan 2019 - Salı 10:25
 
Burdur Belediye Başkanı Ercengiz'in 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü mesajı.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınladı.
Gündem Haberi
Burdur Belediye Başkanı Ercengiz'in 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü mesajı.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınladı.Başkan Ercengiz yazılı mesajında "Çalışma yaşamının, iş sağlığı ve güvenliği başta olmak üzere, çok daha iyi standartlara kavuşturulması, devlet, işçi ve işveren kesimlerinin işbirliği yapması gerektiği en önemli konudur" ifadelerine yer verdi.

 

İşte Başkan Ercengiz'in o yazılı mesajı ; 

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, işçi ve emekçiler tarafından dünya çapında kutlanan, birlik, dayanışma ve haksızlıklarla mücadele günüdür.

1886 yılının 1 Mayıs'ında Amerika'da işçilerin grevleri ile başlayan eylemler sonucunda 1889 yılında Uluslararası İşçi Kongresi, 1 Mayıs'ı işçi sınıfının uluslararası birlik, mücadele ve dayanışma günü olarak ilan etmiştir. 1 Mayıs Türkiye'de ilk kez 1923'te resmî olarak kutlanmış, 2008 Nisan'ında, "Emek ve Dayanışma Günü" olarak kutlanması kabul edilmiştir. Çalışma yaşamının, iş sağlığı ve güvenliği başta olmak üzere, çok daha iyi standartlara kavuşturulması, devlet, işçi ve işveren kesimlerinin işbirliği yapması gerektiği en önemli konudur.

Güzel Burdur’umuzun, temizlik hizmetinden, yol yapımına, parklardan, alt yapı hizmetlerine kadar işçilerimizin emekleri büyüktür. Emekçilerimizin yaşamını idame ettirebilmesi ve sosyal barışımızın sağlanması için bu konuda ciddi adımlar atılmalıdır.

 Bu duygu ve düşüncelerle, yaşamları boyunca emeği, örgütlülüğü, demokrasiyi, Cumhuriyeti, bağımsızlığı, özgürlüğü ve barışı savunan emekçilerimizin 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutluyor, emekçilerimizin daha iyi yaşam koşullarına ulaşmalarını diliyorum.

Kaynak: Editör: Ebru Sağlık
Etiketler: Burdur, Belediye, Başkanı, Ercengiz'in, 1, Mayıs, Emek, ve, Dayanışma, günü, mesajı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı