Haber Detayı
29 Ağustos 2019 - Perşembe 16:04
 
Burdur Bahçeşehir Koleji Yükseliş döneminde...
Bahçeşehir Koleji Kurucusu Hurşit Çetin, “Bahçeşehir Kolejleri anaokulundan, üniversiteye kadar yaşam boyu eğitimin merkezi olan bir okuldur” dedi.
Diğer Haberi
Burdur Bahçeşehir Koleji Yükseliş döneminde...

Burdur Bahçeşehir Koleji tarafından 2019-2020 eğitim öğretim yılı münasebetiyle basın mensuplarına kahvaltılı tanıtım toplantısı düzenlendi.  Tanıtım Toplantısında Bahçeşehir Koleji Kurucusu Hurşit Çetin, Kurucu Genel Müdürü Osman Çoban, Bahçeşehir Koleji Anaokulu Koordinatör Müdiresi Çiğdem Erdilmen, Bahçeşehir Koleji İlkokul Koordinatör Müdürü Ersin Kaplan, Bahçeşehir Koleji İlköğretim Müdiresi Gurbet Çetin, Bahçeşehir Koleji Anadolu Lisesi Müdiresi Aynur Akşit ve Bahçeşehir Koleji Fen Lisesi Müdürü Hakan Keleş ve basın mensupları katıldı.


Basın mensupları ile yapılan kahvaltının ardından Yükseliş Dönemi olarak vurguladığı yeni eğitim öğretim yılı ve kolejin eğitimdeki başarılarını aktaran Bahçeşehir Koleji Kurucusu Hurşit Çetin, “30 Ağustos 2015 yılında açmış olduğumuz Burdur Bahçeşehir Koleji kampüsümüzün 52’inci yılına girmiş bulunuyoruz. İkinci dört yılı ben her zaman yükselme dönemi olarak adlandırıyorum. İlk dört yılımızda kurduk, zorlandık, mücadele ettik ve başardık.  İkinci dört yılımıza başladığımız bu yılki eğitim ve öğretim döneminde ise kalitemizi daha yükseklere çekmek, Bahçeşehir Kolejinin sadece sınavlara hazırlayan bir okul değil, çocuklarımıza daha iyi bir lise, daha iyi bir üniversite kazandırmak tek amacı değildir. Kısaca özetleyecek olursak, Bahçeşehir Kolejleri anaokulundan, üniversiteye kadar yaşam boyu eğitimin merkezi olan bir okuldur. Türkiye’de bu anlamıyla tektir. Doğudan batıya, kuzeyden güneye deriz genel anlamda, bugün 135 kampüsü olan, geçenlerde Başkanımız Enver Yücel’in katılımlarıyla Malazgirt Zaferimizin yıldönümünde Muş Malazgirt 1071 Kampüsümüzü açtık. Devletin özel okullarda vücut bulmuş şekli diyorum ben, devlet gibi özel okul, devlet gibi sağlam öğretmenlerini sahiplenen, hiçbir velisini, öğretmenini, öğrencisini ortaya koymayan, muazzam bir yapıdır. Yurtdışında keza aynı şekilde üniversiteleri olan, tek amacı eğitim olan bir eğitim kurumunun şemsiyesi altındayız” dedi.

 

 

FEN VE TEKNOLOJİ LİSESİ İÇİN ALAN ARANIYOR


Bahçeşehir Eğitim Kurumları çatısı altında bulunan Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesini Burdur’a kazandırmayı hedeflediklerini ve okul alanı için araştırmalarının devam ettiğini dile getiren Hurşit Çetin, “Bu bağlamda, ileriki yıllarda Bahçeşehir Fen ve Teknoloji’yi de ilimize kazandırmak istiyoruz. ,biliyorsunuz Burdur’da okul yeri bulmak çok zor, kampüsümüz 21 dönüm olmasına rağmen, Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi yapmamız için ayrı bir yere ihtiyacımız var. Bu bağlamda da araştırmalarımız devam ediyor. Nasıl Bahçeşehir Türkiye’de ve dünyada eğitim üzerine gelişmişse, Kurucumuz Enver Yücel’in önderliğinde biz de Burdur’da o bayrağı taşıyabildiğimiz kadar daha yükseklere taşıyacağız. Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi ile başladığımız yola ilerde Bahçeşehir Üniversitesinin bir kolunu da belki Burdur’umuza kazandırarak, eğitim serüvenimize devam etmek istiyoruz. Biliyorsunuz, sektörde bizim gibi kapsamlı bir okul olmayınca da yaptığımız işlerin kalitesi yönünde kıyaslama olacak bir ortam olmayınca, onu da tam ortaya koyamıyoruz. Memnuniyetin bir seviyesi olmuyor ama velilerimize yapmış olduğumuz anketlerde veya uygulamış olduğumuz eğitim ve öğretim programlarında velilerimizin yüzde 99 seviyelerine varan memnuniyetlerinin olduğunu görüyoruz. Burdur’a yatırım anlamında da bence muazzam bir eser, bu okulun geçmişini hepiniz biliyorsunuz, şehrin okulu diyorum ben, Burdur’un sahiplendiği, Valisinden belediye başkanına, pazarcısından sanayicisine kadar herkesin sahiplenmiş olduğu bir okul ve bu seviyelere hep birlikte getirdik, bundan sonra da devam edeceğiz. Sektörde aramıza yeni katılan, dershaneden özel okula dönüşen paydaşlarımız var. Ben hepsine başarılar diliyorum ve eğitim çıtasının Burdur’un hak ettiği yere gelmesi açısından rekabetin önemli olduğunu, bu rekabette tabi kıyaslama anlamında ne okul kampüsü olarak kıyaslanabilir, ne verdiğimiz eğitim kıyaslanabilir sonuçta rekabettir. Bunun da Burdurlu öğrencilere, velilere olumlu olarak yansıyacağını düşünüyorum. Yoğun katılımlarınızdan dolayı her zaman yanımızda olduğunuz için hepinize teşekkür ederim” açıklamalarında bulundu.


Tanıtım toplantısında Bahçeşehir Koleji Kurucu Genel Müdürü Osman Çoban, Bahçeşehir Koleji Anaokulu Koordinatör Müdiresi Çiğdem Erdilmen, Bahçeşehir Koleji İlkokul Koordinatör Müdürü Ersin Kaplan, Bahçeşehir Koleji İlköğretim Müdiresi Gurbet Çetin, Bahçeşehir Koleji Anadolu Lisesi Müdiresi Aynur Akşit ve Bahçeşehir Koleji Fen Lisesi Müdürü Hakan Keleş, okulların tanıtımlarını yaparak, başarılar hakkında bilgi verdi. Tanıtım Toplantısı birlikte çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

 

Kaynak: (ÇBG) - Çağdaş Burdur Gazetesi Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Burdur, Bahçeşehir, Koleji, Yükseliş, döneminde...,
Yorumlar
Haber Yazılımı