Haber Detayı
08 Aralık 2019 - Pazar 18:30
 
Bucaklı Şehidimizin anısını yalnız bırakanları kınıyoruz.
İYİ Parti Bucak İlçe Başkanı Sefa Sönmez Burdur'da Bucaklı Şehir Teğmen Pilot Ayfer Gök anısına açılışı yapılan törene katılmayan bürokrat ve iktidar yöneticilerine yüklendi.
Siyaset Haberi
Bucaklı Şehidimizin anısını yalnız bırakanları kınıyoruz.

İYİ Parti Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez, yazılı bir açıklamada bulunarak Türkiye’nin ilk kadın pilot şehidi Ayfer Gök anısına Burdur’da yapılan kavşak açılışına katılmayan Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal ve iktidar partisi yöneticilerini eleştirdi.
 
Başkan Sönmez açıklamasında “Türkiye'nin ilk şehit kadın pilotu Teğmen Ayfer Gök'ün isminin yaşatılması için Burdur Belediyesi tarafından alınan F-4 Fantom uçağı ve uçağın konulduğu kavşak açılışı için partimizin yönetim kurulu üyeleri il Genel Meclis Üyesi ve Belediye Meclis üyeleri ile birlikte Burdur’da yerimizi aldık.Şehidimizi tekrar rahmet ve minnetle anıyoruz. Her ne kadar Şehidimizin isminin Burdur Belediyesi tarafından kavşağa verilmiş olsada temelinde BUCAKLI olan şehidimizin isminin verildiği bu açılışa Bucak Belediye Başkanı Sayın Emrullah Ünal'ın gelmesi ve şehidimizin anısına sahip çıkması gerekirdi. Şehitlerimiz konusunda her zaman nasıl birlik ve beraberlik ile hareket ediyorsak bugün de Bucaklı şehidimiz için yapılan bu törene özellikle ilçemizin Belediye Başkanının katılmayışı bizleri derinden üzmüştür. İktidar partisine mensup üyelerin şehitlerimize sahip çıkma anlayışı bu olsa gerek, bu törene katılmayarak şehidimizin ailesini de üzmüştür.Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal’ın ve İktidar Partisi yöneticilerinin törene katılmayışını esefle kınıyor, bu olayı kamuoyunun takdirine bırakıyoruz”Ayrıca şehitlerimiz hiçbir siyasi partinin çıkar argümanı olamaz.Şehitler üzerinden siyaset yapmak yanlıştır.Bizim amacımızda bu değildir.Sadece Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal'a sitemimizdir.Büyük bir nezaket örneği gösteren Burdur Belediye Başkanımız Sayın Ali Orkun Ercengize ve Burdur Belediye Meclis üyelerine Bucaklılar adına teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.
Kaynak: Editör: Ebru Sağlık
Etiketler: Bucaklı, Şehidimizin, anısını, yalnız, bırakanları, kınıyoruz.,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Bucaklı Şehidimizin anısını yalnız bırakanları kınıyoruz.
Yorumlar
Haber Yazılımı