Haber Detayı
31 Ocak 2018 - Çarşamba 10:42
 
Bu bir karalama kampanyasıdır.
Burdur Ziraat Odası Başkanı İbrahim Demir geçtiğimiz günlerde Ziraat Odası hakkında çıkan haber için bir basın açıklaması düzenledi.
Gündem Haberi
Bu bir karalama kampanyasıdır.

Burdur Ziraat Odası Başkanı İbrahim Demir Oda ve kendisi hakkındaki haberler ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.

 

Burdur Ziraat Odası Başkanı İbrahim Demir, Başkan Yardımcısı Sadık Kayacan ve Meclis Başkan Yardımcısı Hasan Peçen’le düzenlediği basın toplantısında geçtiğimiz günlerde bir internet sitesi tarafından yayınlanan Ziraat Odası bünyesine kazandırılan 1 ay önceki traktör alımında, usülsüzlük yapıldığı ve alım fiyatının piyasa fiyatından daha yüksek olduğu yönündeki söylemler ve haberlerin Ziraat Odasını karalama ve yıpratmaya yönelik olarak belirli kişiler tarafından bilierek gündeme getirilmeye çalışıldığını söyleyen Demir "Bu tür haberler bir karalama kampanyasıdır" dedi. 

 

Ziraat Odası Başkanı İbrahim Demir basın mensuplarına yaptığı açıklamada ;

 

“Bu konuda siz değerli basın mensuplarına bir açıklama yapma gereği duydum.Bir internet sitesi tarafından 29.01.2018 tarihinde akşam 10.52’de Burdur Ziraat Odası hakkında odamıza 1 ay önce almış olduğumuz traktör alımı ile ilgili bir haber yaptı.Bu haberin içeriği traktör alımında usulsüzlük yapıldığı, Burdur Ziraat Odası’nın almış olduğu 102 beygir Waltra marka traktörün daha ucuz olduğunu söylemiş. Kendince bayii alış bilgilerini yanlış ve yanlı bir şekilde belirtmiştir.Kaldı ki hangi bayi alış fiyatını söyler.Bayi söylese de alış fiyatını yüksek söyler. Bayi satış fiyatlarının üstünü kapatarak yayınlanan fiyat listesinin de zaten ne kadar karalamaya yönelik davranıldığı açıkça ortadadır” dedi.

 

Ziraat Odası tarafından alınan traktörün gerekli olan tüm alım şartnamelerinin usül ve kaidelerine uygun olduğunu vurgulayan Ziraat Odası başkanı İbrahim Demir açıklamasına şöyle devam etti ; 

 

“Bu traktörün 1 ay önceki satış fiyatı 136 bin liradır. Burdur Ziraat Odası bu traktörü 115 Bin liraya  almış, emsalleri konusunda odamız en az 85 Bin lira kazanmıştır. Bu konuda alım şartnamesi tamamen usül ve kaidelere uygundur. Kaldi ki birçok çiftçi çok ucuza aldığımızı da söylemiştir. Bir internet sitesi bu karalama kampanyasını neden yapmıştır? Bunun arkasında kim ve kimler vardır? Bu kadar gerçek dışı haberi yapmak bu kadar kolay mıdır? Hiçbir doğruluk payı olmayan üstünü kapatıp fotokopi çektiği, bayi satış fiyatlarını gizlediği, kamuoyunu yanıltarak yapılan bu haber nedir? Bu haberi ben derebeylik olarak yorumluyorum. Bu internet sitesine dur diyecek  Türk Adaleti vardır. Bundan sonra önüne geleni karalayamayacaksın. Burdur Ziraat Odası 24000 üyeli kuruluştur. Bu kurumu karalamaya kimsenin gücü yetmez. Bundan böyle her yapılan yanlış haberin karşısında olacağımızı ve bu haberi yapan internet sitesi hakkında dava açacağımızı kamuoyuna ve tüm çiftçilerimize duyururuz.”

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Bu, bir, karalama, kampanyasıdır.,
Yorumlar
Haber Yazılımı