Haber Detayı
11 Haziran 2019 - Salı 16:34
 
BTSO başarı ve kalitesini tescillemeye devam ediyor.
Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO), TSE Kalite Yönetimi Sistemi denetimini başarıyla geçti.
Diğer Haberi
BTSO başarı ve kalitesini tescillemeye devam ediyor.

Etkili yönetim ve başarılı çalışma kadrosuyla Burdur'un parlayan yüzü olan Burdur Ticaret ve Sanayi Odası kalite ve başarılarını tescillemeye devam ediyor.

 

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası 2007 yılından bu yana sahip olduğu TSE Kalite Yönetimi Sistemi 2019 yılı denetimlerini  başarıyla tamamladı.

TSE Antalya Belgelendirme Müdürlüğünden Baş Tetkik Görevlisi Ahmet Eryurt ve ekibinin Burdur Ticaret ve Sanayi Odasına bağlı tüm birimlerde yaptığı inceleme ve denetimler sonunda belge yenileme tetkiki gerçekleştirildi.

 

Konuyla ilgili olarak - kalkınma ve gelişim odaklı bir hizmet anlayışı benimsediklerini, amaçlarının üyelerine her zaman kaliteli bir hizmet sunmak ve üye memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmak olduğunu ifade eden Başkan Keyik "Antalya Belgelendirme Müdürlüğü yetkililerinin denetimleri neticesinde ISO 9001: 2015 Kalite Hizmet Belgemizi yeniledik. Odamız, Akredite Oda Belgesine sahip olarak uluslararası kalitede üyelerimize hizmet vermeye devam ediyoruz" ifadelerini kullandı.

 

Bunun yanında Burdur için Mayıs ayını da değerlendiren Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Keyik Burdur'un ihracatta Nisan ayına göre Mayıs ayında 41,4'lük bir artış olduğunu belirtti.

 

Değerlendirmede "Ekonomik dalgalanmalar ve dünya ticaret hayatındaki olumsuzluklar nedeniyle bu yıl 2018’e göre daha alt seviyelerde olan ihracat rakamlarımızın en kısa sürede artacağını öngörmüştük. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından açıklanan Mayıs ayı dış ticaret verilerine göre doğru bir tespitte bulunduğumuz ortaya çıktı. 2019 yılı Nisan ayındaki yaptığımız ihracat 16 milyon 674 bin dolar olurken Mayıs ayı ihracat rakamlarımız 23 milyon 579 bin dolara ulaştı. 41,4’lük artışla bir önceki ihracat rakamlarımızı 6 milyon 905 bin dolar artırdık” ifadelerini kullanan Keyik daha sonra 2018 yılının aynı ayına göre 2019 yılındaki gelişmelerle ilgili olarak da "2018 yılı Mayıs ayı ihracatımız 19 milyon 255 bin dolarken, bu yıl 23 milyon 579 bin dolarlık ihracat gerçekleştirdik. Geçen yılın aynı ayına göre 22,45’lik sağlanan artış ticaret ve sanayi hayatımızda fazladan üretim ve ilave istihdam olarak ekonomimize fayda sağlamaktadır. En alttan en üste istihdam sağlayanlara, çalışanlara, yorulanlara, üretenlere ve ürünlerini özellikle dış ticarette pazarlayanlara teşekkür ediyoruz" dedi.

 

 

 

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: BTSO, başarı, ve, kalitesini, tescillemeye, devam, ediyor.,
Yorumlar
Haber Yazılımı