Haber Detayı
27 Şubat 2019 - Çarşamba 11:57
 
BTSO Akreditasyonunu yeniledi.
Türkiye'nin en başarılı odalarından bir tanesi olan Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Akredite Oda Sertifikasını yeniledi.
Diğer Haberi
BTSO Akreditasyonunu yeniledi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine bağlı odaların arasında en başarılı oadalar arasında olan Burdur Ticaret ve Sanayi Odası TOBB himayesinde yapılan denetimlerinden başarı ile geçerek Akredite Oda Sertifikasını yenilemeye hak kazandı.

 

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik ve Meclis Başkanı Ömer Çeliker, TOBB İkiz Kuleler Konferans Salonunda gerçekleştirilen Akreditasyon törenine katıldılar. Başkan Yusuf Keyik Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) olarak önceki yıllarda aldığı, denetimlerinden başarı ile geçerek yenilediği sertifika belgesini, Meclis Başkanı Ömer Çeliker ile birlikte TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun elinden aldı.

 

BUTSO’DAN ÜYELERİNE MESAJ

BUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik, BUTSO Meclis Başkanı Ömer Çeliker’le birlikte bir değerlendirmede bulundu. Keyik ve Çeliker; üyeleri adına sertifikayı almaktan mutluluk ve gurur duyduklarını, daha efektif, daha kolektif, daha kaliteli ve kesintisiz hizmet vermek için BUTSO olarak gelişim gerçekleştirdiklerini belirterek, “Burdur Ticaret ve Sanayi Odası olarak gelişim ve yenilenmeyi sürdürüyoruz. Bu kapsamda TOBB’un akreditasyon sertifika törenine katılarak belgemizi yeniledik. Daha önce olduğu gibi bundan sonra da Üyelerimiz için hizmetlerimiz kaliteli ve kesintisiz devam edecek” diye mesaj verdiler.

Törende konuşan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu “Hızla gelişen ve dönüşen dünyada iş dünyasının kendisini geliştirmeye devam etmesi çok önemli. Akreditasyon sistemi sayesinde oda ve borsalar da kendilerini dönüştürüp geliştirdi” dedi.

Oda ve borsaların dijital dönüşümle daktilodan online belge veren sistemlere geçtiğini anlatan Hisarcıklıoğlu, bugün itibariyle 17 farklı dilde hizmet verebildiklerini ifade etti. Hisarcıklıoğlu, oda ve borsaların şu ana kadar 800 milyon liranın üzerinde proje desteği kazandırdıklarını dile getirerek, "Akredite oda ve borsalarımız, 28 ülkenin odaları ile beraber proje yürütüyorlar. Hatta yaptıkları projelerle, tüm dünyaki oda borsaların katıldığı yarışmalarda ödül alıyorlar. Odalar ve borsalar girişimcimize en iyi şekilde hizmet üreten ve sunan merkezler haline geldi. Reel sektöre kanaat önderi oldu" diye konuştu.

 

“TORPİL YOK"

Akreditasyon uygulamasıyla oda ve borsaların dünya standartlarına yükseldiklerini belgelediklerini belirten Hisarcıklıoğlu, şunları kaydetti "Bu belgeyi biz vermiyoruz. Belgeyi ben versem 365 oda ve borsaya akreditasyon belgesi veririm, seçimleri de garanti ederiz. Belgeleri bağımsız bir kurum veriyor. Yani iltimas, torpil burada işlemiyor. Tüm dünyaya bizim sistemi ihraç edecek konuma geldik. Mesela Türk Cumhuriyetlerinden, 57 İslam ülkesinden talepler var. Oda ve borsa sistemimizi öğrenmek istiyorlar. Hatta kanunlarını hazırlamamızı istiyorlar, onları da hazırlıyoruz. Kıskançlık yaparak bilgileri kendimize saklamıyoruz. Bilgi ve deneyimlerimizi onlarla da paylaşmaya başladık. Hatta bizim sistemimizi yürürlüğe koyan ülkeler oldu"  ifadelerini kullandı.

 

 

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: BTSO, Akreditasyonunu, yeniledi.,
Yorumlar
Haber Yazılımı