Haber Detayı
03 Mayıs 2019 - Cuma 14:57
 
Böbrek ve ciğerini bir yıllık kira karşılığı satılığa çıkardı !
Bugün Burdur'da kameralara yansıyan görüntü yürekler dağladı.Biriken bir yıllık kira bedeli için böbrek ve ciğerini satılığa çıkaran vatandaş "Çaresizim" dedi.
Diğer Haberi
Böbrek ve ciğerini bir yıllık kira karşılığı satılığa çıkardı !

Bugün Burdur sokaklarında sırtında bir yazı ile dolaşan Hasan Demir isimli vatandaşın kameralara yansıyan görüntüsü yürekler dağladı.

 

Acil ihtiyaç sebebiyle böbrek ve ciğerini satılığa çıkardığını ifade eden bir yazıyı sırtına asıp gezen aslen Şanlıurfa'lı olan ve Isparta'da ikamet eden Hasan Demir (54) Burdur sokaklarında sırtındaki yazı ile birlikte uzun süre dolaştı.

 

Polis ekiplerine yapılan şikayetler sonrasında iddiaya göre kolluk kuvvetlerinin GBT kontrolü yapıp Burdur'dan ayrılması için Burdur Otobüs Terminaline bırakılan Hasan Demir'i bulduk ve konştuk.

 

Hasan Demir 54 yaşında aslen Şanlıurfalı olan ve kızının okulu sebebiyle Isparta'da ikamet eden bit Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı.

 

Burdur Radyosundan muhabir arkadaşımızın röportaj yaptığı Hasan Demir'in hikayesi ise şöyle ; 

 

Uzun yıllar özel sektörde çalıştıktan sonra kemik erimesi tanısı ile bir ameleyiat geçiren Hasan Demir  kan kaybettiği gerekçesi ile fazla kan takviyesi yapılması sonucunda akciğerine pıhtı atan ve sonrasında bir sürü talihsizlik yaşayan bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı.

 

Muhabirimiz Ebru Sağlık'ın "Böbrek ve ciğerinizi satılığa çıkarmanızın Türkiye'de yasal bir dayanağı yok.Neden böyle bir şey yaptınız ?" sorusu üzerine "Mecburiyetten,tepki için" cevabını veren Hasan Demir "Benim bu hareketim mecburiyetten.Ben bir yıldır kiramı ödeyemiyorum.Hastayım,çalışamıyorum.Bunu da kendim için yapmıyorum.19 yaşında öğrenci bir kızım var.Böbrek ve ciğerimi satmak istemem öğrenci olan kızımın sokakta kalmaması için.Herhangi bir emekliliğim yok sadece devletten yeşil kartım var ve 650 lira da devlet yardım ediyor ama yetmiyor.Ev sahibi kirasını istiyor aksi takdirde evi boşaltmamızı istiyor" ifadelerini kullandı.

 

Burdur Radyosundan Ebru Sağlık'ın "Hiç resmi makamlara başvurdunuz mu ? Bundan sonra ne yapmayı düşünüyorsunuz" sorusuna ise "Ben Isparta'da oturuyorum ama kızımın sokakta kalmaması için nefes aldığım sürece gezeceğim.Isparta Valiliğine 17 defa başvurdum herhangi bir netice alamadım.Hanımımla ayrıyım , resmi nikah olduğu için yardım etmiyorlar.Yani hanımımı boşamazsam yardım etmeyecekler.Bundan sora da gezeceğim , Konya,Ankara,İstanbul,Urfa neresi varsa gezeceğim.Kızımın sokakta kalmaması böbreğimi satabilecek birini bulana kadar veya ev birikmiş 1 yıllık ev kiramı ödemek için gereken parayı bulana kadar bu sakat halimle gezeceğim.Ne kimseden ne de başka birinden başka hiç bir şey istemiyorum.Bizi sokağa atmak isteyen ev sahibimin kirasını ödemekten ve sokakta kalmamaktan başka hiç bir şey istemiyorum.Birikmiş olan ev kiram ödendiği zaman bu işi bırakacağım" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Böbrek, ve, ciğerini, bir, yıllık, kira, karşılığı, satılığa, çıkardı, !,
Yorumlar
Haber Yazılımı